Data dodania 02.02.2024 - 12:21

Senat Politechniki Łódzkiej na ostatnim posiedzeniu (31.01) podjął uchwałę dotyczącą terminów wyborów JM Rektora PŁ na kolejną kadencję 2024-2028.

Kandydatów na Rektora Politechniki Łódzkiej można będzie zgłaszać do Uczelnianej Komisji Wyborczej od 14 do 19 marca. Następnie na marcowym posiedzeniu Senat PŁ zaopiniuje zgłoszone kandydatury.

Kolejny ruch należy do Rady Politechniki Łódzkiej, która spośród zgłoszonych i zaopiniowanych osób, w terminie do 12 kwietnia, wskaże kandydatów na Rektora, a Uczelniana Komisja Wyborcza, najpóźniej do 15 kwietnia, ogłosi ich listy.

Na 23 kwietnia został ustalony termin spotkania kandydatów na Rektora z elektoratem. Nazwisko JM Rektora zarządzającego Politechniką Łódzką w kolejnej kadencji poznamy już 25 kwietnia.

Dodatkowa informacja dotycząca wyborów Rektora, Senatu, dwunastu Rad dyscyplin i ich przewodniczących oraz zastępców przewodniczących znajduje się na stronie Biuletynu Informacyjnego PŁ - Życie Uczelni.