Data dodania 20.03.2024 - 14:24

Instytut Inżynierii Materiałowej PŁ, po raz kolejny bierze udział w Ogólnopolskim Dniu Inżynierii Materiałowej. Wydarzenie jest okazją do poznania olbrzymiego wpływu inżynierii materiałowej na codzienne funkcjonowanie ludzi.

Zapraszamy 22 marca (piątek) na Politechnikę Łódzką na Wydział Mechaniczny do Instytutu Inżynierii Materiałowej na ciekawe pokazy, wykłady i eksperymenty.

Całość wydarzenia rozpocznie wykład dr hab. inż. Doroty Bociągi, prof. PŁ: „Jak biodrukować 3D narządy? - inżynieria materiałowa na rzecz medycyny przyszłości”. Podczas pokazów uczniowie szkół ponadpodstawowych, będą mieli okazję poznać fascynujący świat inżynierii materiałowej i jej zastosowania w medycynie przyszłości. Będą mogli zobaczyć efekty badań inżynierów materiałowych, wykorzystywanych w przemyśle lotniczym, motoryzacyjnym, elektronicznym, a także w medycynie i energetyce.

Grafika promująca 2. Ogólnopolski Dzień Inżynierii Materiałowej

2. Ogólnopolski Dzień Inżynierii Materiałowej odbywa się pod patronatem Polskiego Towarzystwa Materiałoznawczego i jest wspólną inicjatywą 15 uczelni i 6 instytutów badawczych z całej Polski. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji są Materiały inspirowane naturą.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.