Data dodania 04.04.2022 - 14:57
Kategorie aktualności

W miniony weekend (1-3.04) w Akademickim Centrum Sportowo-Dydaktycznym PŁ "Zatoka Sportu" odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu, w których rywalizowało ponad 900 zawodników z 83 uczelni w Polsce. Podczas dwóch dni zmagań rozdanych zostało kilkaset medali. Reprezentanci Politechniki Łódzkiej sprawili nam dużo radości, zdobywając podczas zmagań aż 18 medali, z czego 6 w kategorii Open.

Image
W kategorii Open w klasyfikacji indywidualnej uzyskaliśmy następujące lokaty:
  • Jan Kałusowski zdobył 2 złote medale - na 50 m i 100 m stylem klasycznym,
  • Marcel Wągrowski uzyskał złoty medal na 100 m stylem grzbietowym i brązowy medal na 100 m stylem motylkowym,
  • Zuzanna Dzwonnik zdobyła srebrny medal na 100 m stylem zmiennym i brązowy medal na 100 m stylem motylkowym.
W kategorii Uczelni Technicznych zdobyliśmy w sumie 9 złotych medali:
  • Jan Kałusowski - 2 złote medale - 50 m i 100 m stylem klasycznym,
  • Marcel Wągrowski - 2 złote medale - 100 m stylem grzbietowym, 100 m stylem motylkowym,
  • Zuzanna Dzwonnik - 2 złote medale - 100 m stylem zmiennym, 100 stylem motylkowym.
  • Julia Wróbel  - złoty medal - 50 m stylem klasycznym,
  • Wiktoria Nieszporek  - złoty medal  -100 m stylem klasycznym.
Złoty krążek zdobył także sztafeta kobiet 4x50m stylem dowolnym w składzie: Julia Wróbel, Aleksandra Bednarek, Zuzanna Dzwonnik, Wiktoria Nieszporek.

Pozostałe medale dla PŁ zdobyli:
  • Wiktoria Nieszporek - srebrny medal  - 50 m stylem klasycznym,
  • Aleksandra Bednarek  - brązowy medal - 100 m stylem klasycznym
  • sztafeta 4x50 m stylem dowolnym w składzie: Marcel Wągrowski, Jan Kałusowski, Yehor Vasylenko, Kajetan Lasota.
W klasyfikacji Uczelni Technicznych kobiety zajęły 1. miejsce, mężczyźni 3. miejsce. W klasyfikacji generalnej Open uplasowaliśmy się odpowiednio na 9. miejscu kobiety i 10. mężczyźni, zdobywając czwarte miejsce w klasyfikacji medalowej w kategorii Open.
Serdecznie gratulujemy sukcesów wszystkim zawodnikom, a organizatorom przeprowadzenia wysokiej klasy zawodów.