Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

Informacje dla prasy

2020-10-29

Medale na Targach IWIS

Jury oceniało ponad 250 rozwiązań z różnych dziedzin nauki. Zespoły naukowe z PŁ otrzymały 4 złote medale, 3 srebrne i medal brązowy. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie...
więcej
dr hab. inż. Anna Masek z Wydziału Chemicznego PŁ
2020-10-27

Sukces naukowców PŁ w Światowym Konkursie Wynalazków Chemicznych

Tegorocznej Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków (IWIS) towarzyszył IX Światowy Konkurs Wynalazków Chemicznych. Nagrodę główną w tym konkursie otrzymało rozwiązanie z Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej - Termoplastyczna kompozycja polimerowa przeznaczona na wyroby polimerowe o podwyższonej odporności na utlenianie i działanie czynników środowiskowych. Jego autorkami są mgr inż. Małgorzata Latos-Brózio i dr hab. inż. Anna Masek, prof. PŁ z Instytutu Technologii Polimerów i Barwników. Sukces jest podwójny, bowiem technologia ta została także doceniona przez jury wystawy IWIS, które przyznało jej złoty medal.
więcej
Prorektor ds. nauki prof. Łukasz Albrecht, Politechnika Łódzka
2020-10-26

Prof. Łukasz Albrecht członkiem prezydium KPNiR

Początek kadencji nowych władz uczelni to czas wyborów w różnych ciałach akademickich wspierających działalność szkolnictwa wyższego w Polsce. Podczas Konferencji Kolegium Prorektorów ds. Nauki i Rozwoju skupiającego publiczne uczelnie techniczne w Polsce wybrano nowe prezydium na czteroletnią kadencję. We władzach Kolegium jest prorektor ds. nauki Politechniki Łódzkiej prof. Łukasz Albrecht.
więcej
dr inż. Anna Kaczmarek nagrodzona przez Premiera, fot. arch prywatne
2020-10-20

Nagroda Premiera za doktorat

Wśród laureatów nagród Prezesa Rady Ministrów jest dr inż. Anna Kaczmarek, która została nagrodzona za pracę doktorską wykonaną w Instytucie Inżynierii Materiałowej Politechniki Łódzkiej.
więcej
2020-10-19

Politechnika Łódzka w europejskim Centrum Doskonałości

Politechnika Łódzka jest jednym z partnerów Centrum Doskonałości TREX, finansowanego w ramach programu Horyzont 2020. Projekt potrwa 36 miesięcy. Jego całkowity budżet wynosi 5 mln euro.
więcej
Budynek Wydziału Chemicznego PŁ, fot. Jacek Szabela
2020-10-16

Nagroda Miasta Łodzi

Zespół naukowców z Katedry Fizyki Molekularnej Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej otrzymał Nagrodę Miasta Łodzi.  W jego skład wchodzą: prof. Jacek Ulański, dr hab. inż. Beata Łuszczyńska, prof. PŁ i dr hab. inż. Jarosław Jung, prof. PŁ. Zespół ten został doceniony za aktywność nie ograniczającą się wyłącznie do działalności akademickiej i – co jest szczególnie ważne - spójną ze strategią rozwoju Łodzi. 
więcej

Strony

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE