Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

Informacje dla prasy

Roboty podczas zawodów Sumo Challenge. Fot. Arch.organizatorów.
2017-11-16

Sumo Challenge w Zatoce Sportu

150 robotów – wojownicy sumo, roboty biegające i ścigające się po torze, poszukujące drogi w labiryncie, zaskakujące freestylowe konstrukcje – to wszystko zagwarantuje niezapomniane widowisko w czasie 10. edycji zawodów Sumo Challenge, imprezy dla fanów robotów i nowych technologii.
więcej
2017-11-09

Wspólny doktorat z uczelnią w Dortmundzie

Współpraca Politechniki Łódzkiej z niemiecka uczelnią TU Dortmund rozszerzyła się o możliwość przeprowadzania wspólnych przewodów doktorskich. Dzięki temu międzynarodowe kontakty zyskały w sferze nauki dodatkowy wymiar.
więcej
2017-11-09

Odznaczenia dla pracowników, tytuły dla studentów

Będzie to uroczystość szczególnie przeżywana przez tych, którzy zostaną nagrodzeni za zaangażowanie w pracę oraz twórczą pasję, przyczyniające się do sukcesów Politechniki Łódzkiej. Dla władz PŁ to także wydarzenie dużej wagi, bowiem przyznanie odznaczeń państwowych jest momentem uhonorowania osób ważnych dla dalszego rozwoju uczelni.
więcej
2017-11-08

Powrót na wydział po Złoty Dyplom

W piątek 10 listopada 2017 o godzinie 15.00  w Audytorium B10 odbędzie się uroczystość wręczenia Złotych Dyplomów organizowana na Wydziale Budownictwa, Architektury i Ochrony Środowiska.  
więcej
2017-11-08

Wirtualne laboratorium

Jak ułatwić studentom dostęp do nowoczesnego sprzętu i urządzeń używanych na rynku? Czy można bez uszkodzenia sprzętu eksperymentować ze stanami awaryjnymi lub efektami niewłaściwej konfiguracji?
więcej
2017-10-31

Przygotują eksperymenty dla szkół

Pod koniec tego tygodnia, czyli w piątek i sobotę - 3-4 listopada – przyjeżdża na Łódzki Uniwersytet Dziecięcy Politechniki Łódzkiej twórca programu Miniphänomenta profesor Lutz Fiesser.
więcej

Strony

Uczelnia

Nasze Media

/galeria

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE