Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

Informacje dla prasy

2019-04-12

Nauka w Manu

Ten weekend, 13-14 kwietnia, będzie w Manufakturze weekendem naukowym. Zagości w niej Festyn Nauki, na którym oczywiście obecna będzie silna reprezentacja Politechniki Łódzkiej.
więcej
2019-04-12

10 Kątów na jubileusz

W maju na zaproszenie studentów architektury Politechniki Łódzkiej przyjadą do Łodzi uznani w Polsce i na świecie architekci: Przemo Łukasik, który pracuje nad rewitalizacją łódzkiej tkalni Scheiblera, Ewa Kuryłowicz, Jerzy Szczepanik-Dzikowski, współzałożyciel JEMS Architekci, Jakub Szczęsny, autor Domu Kereta, a także Zvi Hecker, pracujący w Berlinie polsko-izraelski dekonstruktywista.  
więcej
2019-04-08

Czwartek dla dziewczyn

Jak stworzyć inteligentne lustro, które poda informacje o płci, wieku, emocjach? Jak zapobiegać kradzieży danych z sieci? Jak być zieloną i zrównoważoną inżynierką? To przykładowe tematy warsztatów organizowanych w PŁ w czwartek 11 kwietnia w czasie wydarzenia Dziewczyny na politechniki.
więcej
Konkurs IFE Competition na PŁ
2019-04-05

Studenci i uczniowie pracują nad projektami zleconymi przez firmy

Zgodnie z załączonym harmonogramem dziś o godz. 14:30 drużyny biorące udział w IFE Competition rozpoczną pracę nad wylosowanymi tematami zaproponowanymi przez firmy. 10 drużyn złożonych ze studentów i uczniów będzie realizować projekty przez niemal  12 godzin. Zwycięzcy zostaną wyłonieni i nagrodzeni jutro, w sobotę 6 kwietnia. O 12:00 rozpoczną się prezentacje rozwiązań realnych problemów z dziedziny Comfort & Safety, a o 14:30 zostaną wręczone nagrody.
więcej
2019-04-04

Akademickie Targi Pracy - wspólna przestrzeń dla studentów i pracodawców

140 wystawców oferujących pracę, staże i praktyki, 35 darmowych szkoleń, strefa doradcza i strefa chilloutu, gość specjalny, bezpłatny wstęp na wydarzenie i towarzyszące mu atrakcje,  18 000 spodziewanych uczestników. Tak w skrócie można opisać 14. Akademickie Targi Pracy, które odbędą się w środę 10 kwietnia w godz. 10.00-16.00. Podobnie jak w latach ubiegłych, miejscem targów jest nowa hala Expo przy Al. Politechniki 4.
więcej
2019-04-02

Fascynująca fizyka w finałowych eksperymentach

W środę 3 kwietnia oraz w piątek 5 kwietnia odbędą się emocjonujące finały ogólnopolskich turniejów wiedzy z nauk ścisłych dla gimnazjalistów i licealistów. Do tej pory rozstrzygnięte zostały konkursy: First Step to Success, First Step to Nobel Prize, Piękne doświadczenie, fascynujące wyjaśnienie (poziom gimnazjalny i ponadgimnazjalny). Przed nami finały konkursu Fascynująca fizyka.    
więcej

Strony

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE