Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

Informacje dla prasy

2018-12-13

Z perspektywą na wdrożenia

Ponad 6,2 miliona złotych otrzyma Politechnika Łódzka na cztery projekty aplikacyjne. Będą one realizowane są w konsorcjach z udziałem firm oraz instytucji, zainteresowanych wprowadzeniem na rynek opracowanych produktów i technologie. Politechnika Łódzka jest liderem dwóch projektów, a w dwóch pozostałych partner
więcej
2018-12-12

Trzecia Misja Uczelni

Niemal 5, 5 miliona złotych, to kwota dofinansowania dwóch projektów w programie POWER pt. Trzecia Misja Uczelni. Z tej kwoty Politechnika Łódzka otrzyma ponad 4, 3 miliona złotych.
więcej
Podpisanie umowy Centrum Mistrzostwa Informatycznego
2018-12-12

Centrum Mistrzostwa Informatycznego

To ogromna szansa dla utalentowanej informatycznie młodzieży! Rusza Centrum Mistrzostwa Informatycznego – projekt grantowy finansowany przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, w ramach którego powstaną zajęcia informatyczne dla ponad 12 tysięcy szczególnie uzdolnionych uczniów szkół podstawowych (klas IV-VIII) i średnich. Sygnatariuszem umowy podpisanej 11 grudnia 2018 r. w Ministerstwie Cyfryzacji był prof. Sławomir Wiak jako rektor uczelni, która stoi na czele konsorcjum 5 najlepszych uczelni w kraju i trzech organizacji pozarządowych. Dofinansowanie przyznano ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020.
więcej
2018-12-10

Wybrany do Rady NCBiR

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego powołał prof. Piotra Niedzielskiego na członka Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Będzie to druga kadencja naukowca z Politechniki Łódzkiej, sprawowana w tym przypadku do 29 listopada 2022 roku. Pierwsze posiedzenie Rady w nowym składzie planowane jest 19 grudnia 2018 r. Rada składa się z 20 członków reprezentujących środowiska naukowe oraz społeczno-gospodarcze i finansowe. Uzupełniają ją osoby wskazane przez poszczególne ministerstwa (10 osób).
więcej
2018-12-05

Politechnika Łódzka i Wielton S.A. podejmują współpracę

Zaproszenie na briefing Politechnika Łódzka rozwija współpracę z polską firmą o znaczącej pozycji na globalnym rynku. Wielton S.A. jest największym i najszybciej rozwijającym się producentem naczep, przyczep i zabudów samochodowych w Polsce i znajduje się wśród dziesięciu największych producentów w branży na świecie.  
więcej
2018-12-05

Mikołajkowy Dzień Otwarty w Zatoce Sportu PŁ

W niedzielę 9 grudnia Zatoka Sportu PŁ zaprasza wszystkich chętnych na Mikołajkowy Dzień Otwarty! Wstęp jest bezpłatny, a program wydarzenia jest bardzo bogaty i oferuje atrakcje dla dzieci oraz dorosłych.
więcej

Strony

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE