Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

Informacje dla prasy

2017-03-23

Profesor ze Stanford University odwiedzi PŁ

30 marca 2017 roku do Politechniki Łódzkiej przyjedzie prof. Jennifer Widom z Uniwersytetu Stanforda w USA. Położona w Dolinie Krzemowej uczelnia należy do najlepszych na świecie, zajmuje drugie miejsce w Academic Ranking of World Universities.
więcej
2017-03-22

Do ICT Polska Centralna Klaster dołączyli nowi partnerzy

Uniwersytet Łódzki oraz Społeczna Akademia Nauk dołączyły oficjalnie do ICT Polska Centralna Klaster. Podpisanie dokumentu odbyło się 22 marca w Politechnice Łódzkiej, przed roboczą częścią posiedzenia klastra, który skupia obecnie 26 podmiotów zatrudniających w Łodzi ponad 15 tysięcy osób.
więcej
Biuro ds. osób niepełnosprawnych na PŁ.
2017-03-21

Niepełnosprawni studenci spotkają się w Łodzi

„Zdobywaj cele – możliwości masz wiele” to hasło Ogólnopolskiego Forum Studentów z Niepełnosprawnościami, które odbywać się będzie od piątku do niedzieli (24 – 26 marca). Do stawiania sobie wyzwań i ich realizacji zachęcać będą między innymi znana niepełnosprawna fotomodelka oraz para-badmintonista.
więcej
2017-03-21

Pracodawcy na temat absolwentów Politechniki Łódzkiej

Politechnika Łódzka zapytała pracodawców o ich opinię na temat absolwentów uczelni. Badania trwały trzy miesiące i zakończyły się w lutym 2017 r. Elektroniczny kwestionariusz wypełniło aż 79 firm reprezentujących różnorodne branże gospodarki.
więcej
2017-03-21

Nowi partnerzy w ICT Polska Centralna Klaster

ICT Polska Centralna Klaster działający w regionie łódzkim skupia największe i najbardziej innowacyjne przedsiębiorstwa branży IT, instytucje otoczenia biznesu oraz Politechnikę Łódzką będącą koordynatorem Klastra. 22 marca 2017 roku do grona uczestników Klastra dołączą oficjalnie Uniwersytet Łódzki oraz Społeczna Akademia Nauk.
więcej
2017-03-20

W czołówce głównego konkursu robotycznych zawodów

Drużyna Raptors z Politechniki Łódzkiej godnie reprezentowała uczelnię, Łódź i Polskę na zawodach Mohamed Bin Zayed International Robotics Challenge MBZIRC w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Była jednym z 25 zespołów, które miniony tydzień spędziły w YAS Marina Circuit. Finalistów wybrano ze 143 drużyn z całego świata, które zgłosiły się na to robotyczne wyzwanie dla robotów lądowych i latających.
więcej

Strony

Uczelnia

Nasze Media

/galeria

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE