Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

Informacje dla prasy

2021-01-18

Ekologiczne dyskusje

#EKOlogicznie z PŁ to tytuł dyskusji, które we wtorki, co dwa tygodnie, pojawią się na uczelnianym Facebooku. Świadomość ekologiczna coraz większej części społeczeństwa, niemal powszechna wśród młodzieży, świadczą o tym, jak ważny jest temat czystego środowiska i zdrowego stylu życia. Eksperci z PŁ, dla których ekologia to nie tylko pasja, ale także przedmiot naukowych badań poradzą, jak być świadomym konsumentem, podpowiedzą, jakie decyzje warto podejmować, troszcząc się o środowisko. Odpowiedzą na pytania i wątpliwości, bo także w temacie ekologii nie brakuje „fałszywych prawd”. 
więcej
Uczniowie PLO PŁ podczas inauguracji roku szkolnego 2019-2020 fot. Jacek Szabela
2021-01-15

Sukces uczniów Liceum PŁ w olimpiadzie

Mimo trudności związanych z pandemią i zdalnego nauczania, uczniowie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Łódzkiej nie przestają przygotowywać się do konkursów i olimpiad przedmiotowych. Ostatnio „drużyna chemików z PLOPŁ” pod opieką dr. Krzysztofa Klimaszewskiego i dr inż. Elżbiety Szubiakiewicz osiągnęła znaczący sukces w rywalizacji olimpijskiej.  W pierwszym etapie 67. Olimpiady Chemicznej uczniowie zajęli drużynowo pierwsze miejsce w Polsce.
więcej
Uczesttnik sesji VR podczas wykonywania zadań
2021-01-14

Wirtualna rzeczywistość – realne kształcenie

Politechnika Łódzka współpracując z międzynarodowymi partnerami realizuje projekty dydaktyczne związane z wykorzystaniem w procesie kształcenia rzeczywistości mieszanej, w tym wirtualnej i rozszerzonej. Wprowadzenie najnowszych technologii do przekazu wiedzy i umiejętności jest dla studentów bardziej angażującą formą edukacji. W trzech projektach finansowanych z programu Erasmus+ konsorcjanci z Chorwacji, Estonii, Portugalii, Czech oraz Instytutu Medycyny Pracy im. J. Nofera w Łodzi pracują nad materiałami dydaktycznymi, które mają wesprzeć kształcenie w zakresie zarządzania, projektowania uniwersalnego i anatomii.
więcej
https://pl.freepik.com/racool-studio
2021-01-12

Publikacje otwarte dla świata

Publikacje Open Access są ważnym elementem otwartego modelu komunikacji naukowej. Przynoszą też wiele korzyści ich autorom. Z początkiem nowego roku uruchomiono w Politechnice Łódzkiej specjalną ścieżkę dofinansowania kosztów publikacji Open Access, które posiadają co najmniej 100 pkt według aktualnego ministerialnego wykazu (obecnie czasopismom przypisano 20, 40, 70, 100, 140 lub 200 punktów). 
więcej
2021-01-11

Docenić prowadzących zajęcia

Samorząd Studencki Politechniki Łódzkiej postanowił wybrać Najlepszego Nauczyciela Roku 2019/2020. Nastały takie czasy, że studenci i pracownicy częściej widują się za pośrednictwem ekranu komputera niż osobiście. Kształcenie, choć w większym stopniu odbywa się online, nie przestało być realnym źródłem zdobywania wiedzy i kompetencji. Od jednych i od drugich nowa sytuacja wymaga sprostania różnym wyzwaniom.
więcej
2021-01-07

Dr Maciej Fronczak z PŁ stypendystą NAWA

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej ogłosiła wyniki naboru w III edycji Programu im. Mieczysława Bekkera. Jednym ze stypendystów jest dr Maciej Fronczak z Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej. Młody naukowiec wyjedzie na staż podoktorski do Centrum Badań Nauk Przyrodniczych w Budapeszcie.
więcej

Strony

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE