75lat.p.lodz.pl
Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

Informacje dla prasy

2020-07-28

Nawykowe spotkania

#lato z Biurem Karier to między innymi zaproszenie do Akademii Dobrych Nawyków. Cykl wakacyjnych spotkań online na żywo trwa na Facebooku Biura Karier PŁ.
więcej
2020-07-20

Politechnika Łódzka z tytułem Made in Poland

Politechnika Łódzka otrzymała nagrodę Made in Poland 2020 za „istotny wpływ na rozwój gospodarki narodowej przez współpracę uczelni z przedsiębiorstwami i samorządami oraz promowanie polskiego szkolnictwa wyższego”. Ogłoszenie laureatów nagrody odbyło się w czasie Kongresu Made in Poland zorganizowanego w cyberprzestrzeni przez Polską Agencję Przedsiębiorczości.
więcej
prof. Sławomir Wiak, rektor PŁ, , fot.archiwum PŁ
2020-07-20

Prof. dr hab. inż. Sławomir Wiak otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski

Prezydent RP Andrzej Duda nadał rektorowi Politechniki Łódzkiej prof. Sławomirowi Wiakowi Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.
więcej
2020-07-20

Awans PŁ w rankingu

Politechnika Łódzka po raz kolejny jest w czołówce polskich uczelni akademickich. W 21. rankingu szkół wyższych organizowanym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy zajęła 8. wśród 100 uczelni akademickich. W porównaniu z rokiem ubiegłym awansowała i zajęła 4. miejsce w grupie uczelni technicznych.
więcej
2020-07-15

Zamiast na korytarzu będą się uczyć w salach lekcyjnych

Rusza szósta edycja projektu WORKCAMP ŁÓDŹ organizowanego przez łódzki oddział Koła Młodych Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa, do którego należą studenci Politechniki Łódzkiej. Tegoroczne wakacje wolontariusze z Politechniki Łódzkiej poświęcą na remont Szkoły Podstawowej nr 71 w Łodzi. Remont rozpoczął się 11 lipca i prawdopodobnie zakończy się w połowie sierpnia.
więcej
2020-07-08

Prof. Krzysztof Jóźwik rektorem Politechniki Łódzkiej na kadencję 2020-2024

W środę 8 lipca Uczelniane Kolegium Elektorów Politechniki Łódzkiej wybrało nowego rektora. Funkcję tę od 1 września będzie pełnił prof. Krzysztof Jóźwik, który był jedynym kandydatem zgłoszonym przez społeczność akademicką. Zastąpi na tym stanowisku rektora prof. Sławomira Wiaka, który nie mógł już kandydować na kolejną kadencję.  
więcej

Strony

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE