Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

Informacje dla prasy

2019-02-20

Politechnika świętuje Dzień Liczby Pi, bijąc rekord Guinessa

14 marca Politechnika Łódzka zaprasza do bicia rekordu Guinnessa w ustawieniu najdłuższego łańcucha z osób tworzących rozwinięcie liczby Pi. Do wydarzenia zostały 3 tygodnie, ale my już przygotowujemy się do tej wymagającej próby. 
więcej
2019-02-08

KRÓLOWIE MATEMATYKI

W ostatnim tygodniu lutego w Politechnice Łódzkiej zagoszczą młode matematyczne talenty. Instytut Matematyki oraz Koło Nauk Aktuarialnych organizują konkurs, który już na dobre zagościł w kalendarzu wydarzeń dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa łódzkiego.
więcej
2019-02-05

Porozumienie o współpracy pomiędzy PŁ a firmą MESco

  Rektor Politechniki Łódzkiej prof. Sławomir Wiak i prezes firmy MESco Mariusz Gorol podpiszą porozumienie, dzięki któremu uczelnia zyska darmowy dostęp do rocznych, odnawialnych pakietów licencji ANSYS. Oprogramowanie ANSYS wspomagające obliczenia inżynierskie wykorzystywane jest do symulacji komputerowej zjawisk z zakresu mechaniki, przepływów, termiki i elektromagnetyzmu oraz pól sprzężonych. Może być wykorzystane w badaniach i dydaktyce. Z oprogramowania skorzystają także studenci i doktoranci.  
więcej
    Prof. S.Wiak i prof. R.Kordek podczas podpisania umowy na PŁ, foto J. Szabela
2019-02-01

Porozumienie PŁ i UMed

Rektorzy Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Medycznego w Łodzi podpisali list intencyjny dotyczący współpracy w ramach programu EcoUMED. Współpraca ma wspierać proekologiczne działania prowadzone dla zrównoważonego rozwoju łódzkich uczelni.
więcej
2019-01-30

Partner z branży biotechnologicznej

Bio-Gen to firma biotechnologiczna, jedna z wiodących w Polsce, mająca w tej branży już prawie 30-letnie doświadczenie. W połowie grudnia 2018 roku firma otworzyła swoją siedzibę w Łodzi. Miesiąc później podpisała porozumienie o współpracy z Politechniką Łódzką.  
więcej
2019-01-24

Studenckie projekty dla inteligentnego kampusu

Zbudowanie inteligentnego kampusu to element strategii przyjętej przez władze Politechniki Łódzkiej. W tym kontekście uczelnia realizuje projekty dydaktyczne, naukowe oraz infrastrukturalne, a teraz zachęca także studentów do zaproponowania nowych rozwiązań.
więcej

Strony

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE