75lat.p.lodz.pl
Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

Informacje dla prasy

2019-11-14

Umowa z Politechniką w Thiès w Senegalu

W Politechnice Łódzkiej gości delegacja z Politechniki w Thiès w Senegalu: dyrektor tej uczelni prof. Alassane DIÈNE oraz prof. Mamadou Lamine LO, szef departemantu zajmującego się współpracą zagraniczną. Goście z francuskojęzycznego kraju Afryki Zachodniej są zainteresowani współpracą z naszą uczelnią. Jutro, w piątek 15 listopada, o godz. 11.30 spotkają się z rektorem prof. Sławomirem Wiakiem w celu podpisania umowy o współpracy dydaktycznej i naukowej.
więcej
2019-11-12

Gala zasłużonych dla PŁ

Ponad 100 odznaczeń państwowych i wyróżnień zostanie wręczonych pracownikom Politechniki Łódzkiej. Uroczystość odbędzie się w środę, 13 listopada o godz. 11.00 w sali widowiskowej PŁ (al. Politechniki 3a).
więcej
2019-11-06

Politechnika Łódzka przygotowała dla uczniów matury próbne

Z myślą o maturzystach uczelnia stworzyła możliwość systematycznego powtarzania i sprawdzenia wiedzy z matematyki, fizyki oraz chemii na poziomie podstawowym i rozszerzonym.
więcej
2019-11-05

Gala LANGTECH

W sobotę 9 listopada 2019 roku poznamy zwycięzców pierwszej edycji Olimpiady LANGTECH organizowanej przez Centrum Językowe Politechniki Łódzkiej.
więcej
2019-11-04

W chmurach z liczbami

We wtorek 5 listopada zostanie otwarta w Publicznym Liceum Politechniki Łódzkiej pracownia Pop-up Newton Room, pierwsza tego typu w Polsce. Nowoczesne laboratorium, specjalnie przygotowane stanowiska pracy i mini-aula wykładowa powstałe we współpracy z firmą Boeing reprezentują tzw. “Newton Concept”.
więcej
2019-10-28

Najbardziej stylowy w Australii

Zespół Lodz Solar Team z Politechniki Łódzkiej, jako jedyny reprezentant Polski, uczestniczył po raz trzeci w prestiżowym wyścigu samochodów elektrycznych zasilanych energią słoneczną – Bridgestone World Solar Challenge 2019 w Australii. Ich całkowicie zmodyfikowany samochód Eagle Two zajął 2. miejsce w klasyfikacji praktyczności pojazdów.
więcej

Strony

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE