Konferencja "Nieznane dziedzictwo Łodzi" na PŁ

Na Politechnice Łódzkiej spotkali się samorządowcy z praktykami - architektami i urbanistami, aby wymienić wiedzę, doświadczenie i poglądy m.in. na temat dziedzictwa Łodzi. Podczas konferencji organizowanej 6 grudnia przez Instytut Architektury i Urbanistyki PŁ, spodziewana jest gorąca dyskusja.

Założeniem konferencji "NIEZNANE DZIEDZICTWO ŁODZI–DOBRA KULTURY WSPÓŁCZESNEJ" jest prezentacja przykładowych metodologii przyjętych w innych miastach polskich, wymiana dobrych praktyk oraz wywołanie szerszej dyskusji  środowiskowej. - Liczymy, że wspólne spotkanie pomoże usystematyzować wiedzę na temat polskiego dziedzictwa współczesnego, przybliżyć i oswoić tę problematykę, a być może także wypracować rekomendacje do dalszych działań - informuje dr inż. arch. Joanna Borowczyk z Instytutu Architekury i Urbanistyki PŁ.

Tematyka poszczególnych sesji obejmuje ważne, interdyscyplinarne zagadnienia naukowe, ale także aspekty praktyczne - adaptacji dziedzictwa współczesnego. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem konferencji.

- W przededniu kolejnych, zapowiadanych zmian legislacyjnych, tematyka obiektów współczesnych nadal pozostaje aktualna, a szeroka, interdyscyplinarna dyskusja może stanowić wyznacznik i podpowiedź do dalszego postępowania metodologicznego - wyjaśnia dr J. Borowczyk, organizatorka konferencji.

Partnerami wydarzenia są: Miejska Pracownia Urbanistyczna w Łodzi, Stowarzyszenie Architektów Polskich oraz  Fundacja Ulicy Piotrkowskiej. Konferencja odbędzie się na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska PŁ.

Data dodania:2017-12-04
Małgorzata Trocha
Plakat nieznane dziedzictwo Łodzi.Program Konferencji Nieznane Dziedzictwo Łodzi