Komunikat ws. wysokości opłat pobieranych za usługi edukacyjne w PŁ w r. akadem. 2018/19

Informacje ogólne dot. wysokości opłat pobieranych za usługi edukacyjne (studia) w Politechnice Łódzkiej:

1. Politechnika Łódzka pobiera opłaty za świadczone usługi edukacyjne z tytułu:

• kształcenia studentów na studiach niestacjonarnych;
  • powtarzania określonych zajęć lub semestru na studiach stacjonarnych oraz stacjonarnych studiach doktoranckich z powodu niezadowalających wyników w nauce (w stosunku do studenta/doktoranta, który nie spełnił warunków uzyskania po semestrze/roku studiów rejestracji pełnej lub warunkowej, dziekan może podjąć decyzję o powtarzaniu semestru lub określonych zajęć);
  • powtarzania określonych zajęć lub semestru na studiach niestacjonarnych z powodu niezadowalających wyników w nauce;
  • prowadzenia studiów podyplomowych, kursów dokształcających oraz szkoleń;
  • przeprowadzania potwierdzania efektów uczenia się .

2. Politechnika Łódzka ponadto może pobierać opłaty za świadczone usługi edukacyjne związane z:

• prowadzeniem studiów w języku obcym;
  • prowadzeniem zajęć nieobjętych planem studiów, w tym zajęć uzupełniających efekty kształcenia niezbędne do podjęcia studiów drugiego stopnia na określonym kierunku.

3. Politechnika Łódzka pobiera opłaty za postępowanie związane z przyjęciem na studia. Opłata pobierana jest od kandydatów na studia oraz od osób starających się o wznowienie studiów.

4. Student/doktorant moze strać sie o obniżenie naliczonej opłaty-szczegóły na ten temat zawarte są w informacji dot. obniżania opłat.

Szczegółowe zasady oraz wysokość pobieranych opłat za usługi świadczone przez uczelnię opisane są w komunikacie.

Uchwała dot. ogólnych zasad pobierania opłat w PŁ znajduje się w załączniku.

Data dodania:2018-06-13
Agnieszka Garcarek-Sikorska