Zaproszenie na szkolenia organizowane w ramach Akademii Międzynarodowych Projektów Badawczych

Serdecznie zapraszamy na cykl szkoleń odbywających się w ramach Akademii Międzynarodowych Projektów Badawczych. Szkolenia odbywać się będą w okresie od stycznia do kwietnia 2018 roku.

Spotkania odbywać się będą w budynku A28, sala konferencyjna p. 208, II piętro, w godzinach 11:30-13:00.

Istnieje możliwość zapisu na wszystkie szkolenia bądź na dowolnie wybrane. Zgłoszenia udziału w szkoleniu/ w szkoleniach prosimy przesyłać na adres:

Dział Projektów, Filip Zdziennicki, e-mail: filip.zdziennicki@p.lodz.pl, telefon: 42 631 28 71.

• Szkolenie nr 1: Polityki Unii Europejskiej, struktura Programu Horyzont 2020, programy pracy na lata 2018-2020.

Data szkolenia: 25.01 2018

Cel szkolenia: omówienie strategii i priorytetów Unii Europejskiej w odniesieniu do programów badawczych, omówienie struktury Programu Horyzont 2020 oraz programów pracy ogłoszonych na lata 2018-2020 wraz z datami ogłoszonych konkursów.

• Szkolenie nr 2: Czym jest projekt? Zasady przygotowania projektu międzynarodowego. Elementy wniosku.

Data szkolenia: 21.02.2018

Cel szkolenia: poznanie różnic między wnioskiem a projektem, zasady przygotowywania wniosków, omówienie głównych elementów wniosku.

• Szkolenie nr 3. Zasady finansowania projektów w Horyzoncie 2020.

Data szkolenia: 21.03.2018

Cel szkolenia: omówienie nowych zasad wynagradzania w programie Horyzont 2020.

• Szkolenie nr 4. Poszukiwanie partnerów zagranicznych i zasady oceniania wniosków.

Data szkolenia: 18.04.2018

Cel szkolenia: poznanie źródeł poszukiwania partnerów zagranicznych, zasady oceniania wniosków projektowych- spojrzenie na wniosek okiem oceniającego wniosek.

Po zakończeniu cyklu szkoleń, Dział Projektów przystąpi do organizacji warsztatów z pisania wniosków aplikacyjnych w ramach międzynarodowych projektów badawczych.

Data dodania:2018-01-11
Agnieszka Garcarek-Sikorska