Wyniki konkursów o nagrody JM Rektora PŁ

Znamy wyniki czterech konkursów ogłoszonych w lutym przez JM Rektora PŁ. W tym roku komisja przyznała również nagrodę specjalną. W konkursach oceniane były wyłącznie osiągnięcia za 2019 rok.

Grafika promująca PŁ

W kategorii nagroda dla autorów najlepszych publikacji naukowych wydanych w 2019 roku przyznane zostały dwie równorzędne, w wysokości 12 500 PLN  każda. Otrzymali je prof. dr hab. inż. Stanisław Ledakowicz i dr hab. inż. Marta Gmurek, prof. PŁ, oboje z Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska.

Laureatem konkursu o nagrodę dla najmłodszego pierwszego autora publikacji naukowej w 2019 roku został inż. Robert Borowski z Wydziału Chemicznego. Otrzymał 10 000 PLN.

Nagrodę w wysokości 40 000 PLN za najbardziej wartościowe wdrożenie w 2019 roku przyznana została zespołowi w składzie: dr hab. inż. Marek Bartosik prof. PŁ, prof. dr hab. inż. Piotr Borkowski oraz dr hab. inż. Franciszek Wójcik z Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki. Wartość nagrody to 40 000 PLN.

W konkursie o nagrodę za najwyższą liczbę cytowań w 2019 roku laureatem został prof. dr hab. Jacek Ulański z Wydziału Chemicznego. Otrzymał 25 000 PLN.

Przyznana została również nagroda specjalna w wysokości 25 000 PLN. Otrzymała ją dr hab. inż. Katarzyna Śliżewska, prof. PŁ z Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności, za wkład w rozwój nauk rolniczych w Politechnice Łódzkiej.

Data dodania:2020-08-31
Małgorzata Trocha