Wizyta wiceministra Jacka Gulińskiego w PŁ

Na zaproszenie rektora prof. Stanisława Bieleckiego odwiedził Politechnikę Łódzką prof. Jacek Guliński, podsekretarz stanu w MNiSW. Ograniczony czas wizyty pozwolił na przedstawienie badań i osiągnięć kilku zespołów naukowych.

Minister był w laboratoriach Instytutu Biochemii Technicznej, Instytutu Inżynierii Materiałowej oraz Katedry Materiałoznawstwa, Towaroznawstwa i Metrologii Włókienniczej. Dzięki wystawie posterów przygotowanej w holu rektoratu prof. Jacek Guliński poznał także inne technologie i rozwiązania, które są wynikiem innowacyjnych badań prowadzonych w Politechnice.

- Zobaczyłem dzisiaj dobrze wyposażone laboratoria i ciekawe rozwiązania, bliskie wykorzystaniu przez rynek. Politechniki mają dzisiaj swoje „pięć minut", które trwa już kilka lat i z pewnością potrwa jeszcze do 2020 roku. Tu w Łodzi ten czas jest dobrze wykorzystywany - mówił o swoich wrażeniach minister prof. Jacek Guliński.

Wizyta zakończyła się spotkaniem z udziałem marszałka województwa łódzkiego Witolda Stępnia, prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej, wicewojewody łódzkiego Pawła Bejdy oraz rektorów łódzkich uczelni publicznych: prof. Jolanty Rudzkiej-Habisiak (ASP), prof. Pawła Górskiego (UM), prof. Mariusza Grzegorzka (PWSFTviT), prof. Cezarego Saneckiego (AM) i prorektora prof. Bogdana Gregora (UŁ).

Data dodania:2013-06-14
Anna Boczkowska