Udogodnienia dla osób ze schorzeniami wzroku

Najczęściej proponowane formy pomocy:

• adaptacja materiałów edukacyjnych do wersji dostępnej dla osoby niewidomej i słabowidzącej
  • odpowiednie pomoce dydaktyczne (taktylne, brajlowskie, cyfrowe)
  • stanowiska komputerowe wyposażone w specjalistyczny sprzęt, dostępne w Bibliotece Głównej PŁ oraz BON PŁ
  • szkolenie z orientacji przestrzennej

Mirek - student Logistyki

Na zdjęciu widzimy uśmiechniętego chłopaka w okularach, z dłonią wyciągniętą przed siebie. Na dłoni znajduje się papierowy statekJestem absolwentem Matematyki Stosowanej. Mam złożoną wadę wzroku, jaskrę, brak tęczówki (związany z tym światłowstręt), początki zaćmy, oczopląs i astygmatyzm. Mimo tego staram się pozytywnie odbierać każdy dzień.

Studia rozpocząłem w roku 2005, gdy Biura jeszcze nie było. Obserwowałem więc jak powstaje i dostosowuje do potrzeb studentów z niepełnosprawnościami. Szkolenia organizowane przez Biuro nauczyły mnie m.in. jak negocjować z przyszłym pracodawcą. BONowska wypożyczalnia sprzętu również "stanęła" na wysokości zadania.

Lupa elektroniczna oraz monookular, to sprzęt zakupiony specjalnie dla moich potrzeb.

Data dodania:2017-12-21
Agnieszka Kania