Studenci Zagraniczni w Polsce 2007 - Konferencja na PŁ

Od 22 do 24 lutego Politechnika Łódzka będzie gościła 130 osób z całej Polski na konferencji Studenci Zagraniczni w Polsce 2007. Konferencja odbędzie się w nowym budynku IFE, ul. Żwirki 36. Spotkania konferencyjne poprzedzi doroczna narada związana z realizacją projektu Study in Poland. Uroczyste otwarcie konferencji 23 lutego (piątek) o godz. 10.00

Organizatorzy zakładają, że konferencja posłuży wymianie doświadczeń w zakresie celów i możliwości umiędzynarodowienia studiów w Polsce. Pomoże także w określeniu kierunków podejmowanych działań w dziedzinie promocji polskiego szkolnictwa wyższego za granicą oraz wypracowaniu wspólnej polityki współpracy międzynarodowej.

Uczestnicy konferencji będą dyskutować m.in. o tym, co należy zrobić, aby więcej studentów zagranicznych przyjeżdżało w ramach europejskich programów wymiany do Polski, jak wykorzystać dotychczasowe doświadczenia w realizacji kolejnej fazy programu Erasmus 2007-2013, a także, jakie warunki przyjęcia, opieki i kształcenia powinny zapewnić przyjeżdżającym z zagranicy studentom nasze uczelnie?

Zostaną także omówione działania promocyjno-marketingowe polskich uczelni w Chinach i innych krajach azjatyckich oraz ogólny problem jak promować polskie uczelnie za granicą?

Uczestnicy spotkania będą także mówić o wprowadzaniu studiów w języku angielskim i zastanawiać się jak umiędzynarodowić studia w Polsce.

O znaczeniu tej tematyki świadczy fakt, że przyjadą do Łodzi rektorzy i prorektorzy ds. międzynarodowych i promocji największych uczelni w kraju, a także przedstawiciele Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Organizatorami imprezy są: Politechnika Łódzka, Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich oraz Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”.

Data dodania:2007-02-22
Anna Boczkowska