Srebro na Krajowej Giełdzie Wynalazczości Studenckiej

Przemysław Makowski oraz  Adam Twardowski z wydziału Inżynierii  Procesowej i Ochrony Środowiska PŁ zdobyli srebrny medal na niedawno zakończonej Krajowej Giełdzie Wynalazczości Studenckiej.
Giełda odbywała się w ramach Międzynarodowych Targów Innowacji i Nowych Technologii INNO - TECH EXPO 2013 w Kielcach.

Ich wynalazek  „Sposób wytwarzania superhydrofobowej nanostruktury na powierzchni materiałów tekstylnych, z zastosowaniem plazmy” (m.in. złoty medal na targach wynalazczości w Genewie), może mieć szerokie zastosowanie w produkcji obuwia, tapicerek meblowych oraz samochodowych, obrusów, odzieży sportowej i dziecięcej itp.   Serdecznie gratulujemy!

Gratulujemy także współtwórcom rozwiązania:  prof. Jackowi Tyczkowskiemu, inż. Adamowi Małachowskiemu, dr. inż. Piotrowi Pietrowskiemu oraz mgr. inż. Rafałowi Hrynykowi.

Data dodania:2013-11-06
Małgorzata Trocha