Specjalista naukowo-techniczny w zakresie Materiomiki w Instytucie Inżynierii Materiałowej Politechniki Łódzkiej

Instytut Inżynierii Materiałowej Politechniki Łódzkiej z związku z realizacją projektu współfinansowanego w ramach 1 konkursu w ramach Działania 4.1 „Badania naukowe i prace rozwojowe”, poddziałanie 4.1.4 „Projekty aplikacyjne” Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, 2014-2020. Umowa nr POIR.04.01.04-00-0058/17-00 „Projektowanie i wytwarzanie spersonalizowanych implantów medycznych” akronim Custom-ITAP poszukuje kandydatów na stanowisko: Specjalista naukowo-techniczny w zakresie Materiomiki

Instytucja: Politechnika Łódzka, Instytut Inżynierii Materiałowej
Miasto: Łódź
Stanowisko: Specjalista naukowo – techniczny w zakresie MATERIOMIKI
Dyscyplina: biologia molekularna/ inżynieria materiałowa
Data ogłoszenia: 2018-11-19
Termin składania ofert: 2018-11-30
Link do strony: http://www.p.lodz.pl/pl/lista/praca
Słowa kluczowe: transkryptomika, hodowla komórkowa, biofizyka, inżynieria materiałowa, biomateriały
Okres zatrudnienia: od 07.01.2019r. do 31.05.2021r.

Opis (tematyka, oczekiwania, uwagi): Specjalista/Członek zespołu naukowo-badawczego będzie odpowiedzialny za realizacje badań w zakresie transkryptomiki oraz za prowadzenie hodowli komórkowych. Dodatkowo do obowiązków specjalisty będzie należała rejestracja próbek oraz archiwizacja wyników badań oraz nadzór nad wykorzystaniem aparatury naukowo-badawczej w ramach projektu.

Wymagania wobec kandydata:

• Stopień doktora nauk technicznych z obszaru inżynierii materiałowej z udokumentowanym publikacjami doświadczeniem w zakresie biologii molekularnej,
  • Udokumentowana umiejętność posługiwania się technikami biologii molekularnej (izolacja RNA i DNA),
  • Udokumentowana umiejętność posługiwania się technikami transkryptomiki ,
  • Dobra znajomość technik inżynierii materiałowej, szczególnie w odniesieniu do badania biomateriałów,
  • Przynajmniej jedna publikacja z listy filadelfijskiej z zakresu transkryptomiki i inżynierii materiałowej,
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie C1 Advanced (udokumentowaną certyfikatem językowym)

Zakres obowiązków:

• Prowadzenie hodowli wskazanych linii komórkowych
  • Przygotowanie próbek do badań oraz archiwizacja wyników badań,
  • Określanie zmian w transkryptomie komórek,
  • Analiza zmian w ekspresji genów,
  • Nadzór nad aparaturą badawczą.

Oferujemy:

• Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę w wymiarze 0,8 etatu na czas określony.
  • Przewidywana data rozpoczęcia pracy: 07 styczeń 2019r.

Miejsce i termin składania ofert:

Oferty zawierające:

• podpisaną Klauzulę informacyjną dla kandydatów do pracy (Załącznik 1),
  • wypełniony kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie (Załącznik 2),
  • zgoda Kandydata/Pracownika na przetwarzanie danych osobowych (Załącznik 3),
  • aktualne CV ze zdjęciem oraz danymi do kontaktu,
  • list motywacyjny,
  • kopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie i kwalifikacje

należy:

• przesłać elektronicznie na adres: inzynieria.materialowa@info.p.lodz.pl do dnia 30. listopada 2018r. albo,
  • dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą na adres: Politechnika Łódzka Instytut Inżynierii Materiałowej, 90-924 Łódź, ul. Stefanowskiego 1/15, budynek A 18, piętro IV, pok. 444 („Fabryka Inżynierów XXI wieku…”) do dnia 30. Listopada 2018r.

Osoby, których oferty zostaną pozytywnie rozpatrzone, będą powiadomione o terminie rozmowy. Natomiast osoby, których oferty zostaną rozpatrzone negatywnie, nie będą o tym informowane, a oferty zostaną komisyjnie zniszczone.

Prosimy o zamieszczenie w przesyłanych dokumentach klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w dokumentach aplikacyjnych przez Politechnikę Łódzką z siedzibą w Łodzi w celu przeprowadzenia obecnego postępowania rekrutacyjnego oraz w kolejnych naborach kandydatów na pracowników Politechniki”.

Data dodania:2018-11-20
Filip Podgórski