Rekrutacja do drugiej Akademii Treningu WenDo

Fundacja Autonomia zaprasza do udziału w drugiej edycji Akademii Treningu WenDo, która realizowana jest w ramach projektu „Silne, odważne i solidarne Dziewczyny* się bronią!” dofinansowanego ze środków programu Aktywni Obywatele Fundusz Krajowy.

Celem Akademii jest przygotowanie do profesjonalnej i samodzielnej pracy trenerskiej w zakresie przeciwdziałania przemocy i dyskryminacji ze względu na płeć – głównie wobec kobiet* i dziewczynek* (w tym należących do mniejszości) metodą WenDo, bazującą na modelu upełnomocnienia (empowerment). Druga edycja szczególny nacisk kładzie na pracę z dziewczynkami* i nastolatkami oraz kobietami* z niepełnosprawnościami.

Rekrutacja trwa do 10 listopada 2021 r. (włącznie)

DLA KOGO?
Akademia Treningu WenDo – to autorski, kompleksowy program kursu trenerskiego skierowany w szczególności do osób:
– z doświadczeniem życia jako kobiety oraz socjalizacji do roli kobiety, w tym z grup narażonych na przemoc i dyskryminację krzyżową (ze względu na płeć i inne współwystępujące przesłanki takie jak: niepełnosprawność, orientacja psychoseksualna, tożsamość płciowa, pochodzenie etniczne i narodowe, wiek, status społeczno-ekonomiczny i in.),
– pracujących z dziećmi i młodzieżą,
– pracujących z kobietami z niepełnosprawnościami,
– zaangażowanych w działalność obywatelską,
– z mniejszości (narodowych i etnicznych, z doświadczeniem migracji lub uchodźctwa,
– pracujących lub współpracujących z organizacjami pozarządowymi, placówkami edukacyjnymi, interwencyjnymi, socjoterapeutycznymi i pomocowymi itp.,
– działającymi w obszarze przeciwdziałania przemocy i/lub dyskryminacji (w szczególności wobec kobiet/ze względu na płeć), w tym w szczególności pracującymi z kobietami* i dziewczynkami* doświadczającymi przemocy,
– pochodzących z woj. łódzkiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego, podlaskiego, lubelskiego i podkarpackiego,
– znających polski język migowy,
– posługują się językiem polskim (zajęcia, praca w grupach itp. będą odbywać się w języku polskim (oraz – jeśli fundacji Autonomia uda się pozyskać środki – także z tłumaczeniem na Polski Język Migowy), większość materiałów szkoleniowych to teksty napisane w języku polskim – uczestniczki muszą na tyle posługiwać się polskim, by móc we własnym zakresie zapewnić sobie wsparcie, by je zrozumieć).
– w wieku około 18-35 – zależy nam  (tak zostało to ujęte we wniosku) na wyszkoleniu trenerek w wieku zbliżonym do młodych uczestniczek kursów WenDo i empowermentowych.
– osób, które uczestniczyły w pełnych 12 godzinnych warsztatach WenDo (osobom, które nie miały takiej możliwości, a chcą wziąć udział w rekrutacji, oferujemy możliwość udziału w WenDo, które jest planowane na weekend 13/14 listopada 2021 r. w Krakowie – tu link do pełnej informacji ;można również oczywiście wziąć udział w innych pełnowymiarowych warsztatach WenDo – czas na wypełnienie tego warunku jest do końca 2021 roku).

Więcej informacji na stronie Fundacji.

Zachęcamy także do zapoznania się z innymi akcjami Fundacji Autonomia.

Data dodania:2021-10-29
piotr.zajac