Przegląd prasy o PŁ - zestawienie tygodnia (30.01-3.02)

Tematem dominującym w mediach, w mijającym tygodniu, była rozpoczynająca się 3 lutego na Politechnice Łódzkiej rekrutacja. GW pisała, że PŁ rozpoczyna rekrutację na studia drugiego stopnia, których program startuje w semestrze letnim.

Uczelnia oferuje 2000  miejsc na 26 kierunkach. Większość z tych kierunków to oferta studiów stacjonarnych, tylko trzy z nich będzie mozna studiować w trybie zaocznym. W większości propozycja dotyczy tylko inżynierów (link do tekstu).

Gazety i portale internetowe dużo miejsca poświęciły sukcesowi  Akademickiego Chóru PŁ.  Na IV Rzeszowskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek nasi chórzyści zdobyli pierwszą nagrodę, Złoty Dyplom oraz pamiątkowy puchar.  Najwięcej tekstów o sukcesie Chóru znalazło się w różnych wydaniach Dziennika Łódzkiego (link do tekstu).

Kolejnym medialnym tematem była współpraca łódzkich uczelni i magistratu w sprawie poprawy jakości wód powierzchniowych na terenie Łodzi. W tym celu w środę (1.03) prezydent miasta Hanna Zdanowska oraz rektorzy Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Łódzkiego podpisali list intencyjny.

Sygnatariusze umowy będą wspólnie podejmować działania dla poprawy jakości wód w ciekach miejskich i zbiornikach otwartych na terenie Łodzi. Naukowcy z Instytutu Inżynierii Środowiska i Instalacji Budowlanych PŁ będą współpracować przy opracowaniu nowoczesnych rozwiązań technicznych służących rozwiązaniu problemów, przy wykorzystaniu metod proekologicznych. O wydarzeniu napisano w serwisie PAP Nauka w Polsce (link do tekstu).

Data dodania:2017-02-03
Małgorzata Trocha