Przegląd prasy o PŁ - zestawienie tygodnia (20.02 - 24.02)

Gazeta Wyborcza pisała  w tym tygodniu o wysokiej pozycji  Politechniki Łódzkiej w międzynarodowym rankingu cytowań. W "Tansparent Ranking" sklasyfikowano pięć tysięcy uczelni. PŁ zajęła piąte miejsce wśród najwyżej notowanych uczelni technicznych w Polsce.

Politechnikę Łódzką  wyprzedziły Politechnika Warszawska, Politechnika Poznańska, Akademia Górniczo-Hutnicza i Politechnika Wrocławska (link do tekstu w GW).

Nadal aktualny w mediach był temat kombinezonu opracowanego na PŁ dla wcześniaków. W Rzeczpospolitej również napisano o naukowcach z Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów PŁ, którzy pracują nad ubrankami dla wcześniaków. Stworzony przez nich kombinezon powstał z materiału o strukturze warstwowej. Wykonane z niego ubranka ochronne są wyrobami medycznymi i muszą uzyskać odpowiedni certyfikat przed wprowadzeniem na rynek  (link do tekstu w RP).

Paweł Patora z Dziennika Łódzkiego pisał o zakończonym  we wtorek (22.02)  na PŁ dwudniowym konkursie "W świecie matematyki im. prof. Włodzimierza Krysickiego". Była to już 9. edycja dorocznego konkursu, organizowanego przez Instytut Matematyki PŁ i studenckie Koło Nauk Akatuarialnych PŁ. Zwyciężył Jan Kociniak - uczeń I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim  (link do tekstu w DŁ).

Koniec tygodnia zdominowała w mediach informacja o tegorocznej YAPIE na Politechnice Łódzkiej - Festiwalu Piosenki Studenckiej. To jedyne w swoim  rodzaju wydarzenie i najstarszy łódzki przegląd piosenki poetyckiej, studenckiej i folkowej.  To będzie już 42. edycja. Jeden z koncertów (11 marca) będzie poświęcony Bobowi  Dylanowi (link do tekstu na portalu naszemiasto.pl )

Data dodania:2017-02-24
Małgorzata Trocha
Plakat promujący 42. edycję Festiwalu YAPA w PŁ.