Przegląd mediów o PŁ - zestawienie tygodnia (6-12.01.2018)

W ogłoszonym 10 stycznia Rankingu Liceów 2018 organizowanym przez Fundację Edukacyjną "Perspektywy", Publiczne Liceum Politechniki Łódzkiej znalazło się na pierwszym miejscu w województwie łódzkim.

Tematowi Rankingu "Perspektyw" media lokalne poświęciły najwięcej miejsca w tym tygodniu. Maciej Kałach z Dziennika Łódzkiego najwcześniej opublikował dobrą dla PŁ informację o wynikach Rankingu. Radio Eska podało wiadomość,  że w Łodzi tym razem pierwsze jest Liceum Politechniki Łódzkiej. Obszerny materiał filmowy o najlepszej szkole licealnej w regionie przygotowała Agnieszka Śmiechowska z TVP Łódź.

"Włókiennictwo obronione" - rozmowa z prof. Katarzyną Grabowską, dziekanem Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów PŁ znalazła się w piątkowym Dzienniku Łódzkim. Ten obszerny wywiad z przedstawicielką środowiska akademickiego PŁ przeprowadził Paweł Patora. Profesor Grabowska wyjaśnia w nim przyczynę zaniepokojenia przedsiębiorców branży tekstylno-odzieżowej i pracowników PŁ, zapowiedzią likwidacji w nowej ustawie o szkolnictwie wyższym dyscypliny naukowej włókiennictwo.

Łódź jest pilotażowym miastem wprowadzania sieci 5G to temat wywiadu profesora Sławomira Wiaka z Łukaszem Czukiem w Radiu Łódź. Rektor PŁ liczy, że dzięki sieci 5G usprawni się w naszym mieście m.in. rozwój inteligentnego budownictwa, nad którym pracują łódzcy naukowcy. W rozmowie profesor Wiak twierdzi, że sieć  5G jest niezbędna dla rozwoju inteligentnych miast.

Data dodania:2018-01-12
Małgorzata Trocha
Inauguracja roku szkolnego w Zespole Szkół Politechniki Łódzkiej. foto: Jacek Szabela