Przegląd mediów o PŁ - zestawienie tygodnia (2-5.01.2018)

List intencyjny w sprawie utworzenia Technikum Automatyki i Robotyki podpisany został przez Politechnikę Łódzką i Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną.

Jak podkreślił w trakcie podpisania umowy prof. Sławomir Wiak - rektor PŁ, uczelnia posiada w swoich zasobach zarówno laboratoria, jak też pomieszczenia, w których prowadzić można wyspecjalizowane zajęcia. Maciej Kałach z Dziennika Łódzkiego napisał, że szkoły zawodowe działające w Łodzi i regionie doczekają się poważnego konkurenta. Szkoła będzie kształcić w zawodzie, którego jeszcze nie ma na liście Ministerstwa Edukacji Narodowej - technika automatyki i robotyki.

Jak bije dzwon? To tytuł wykładu prof. Przemysława Perlikowskiego z Wydziału Mechanicznego PŁ, który wygłosi w ramach Wszechnicy PAN w Warszawie. W trakcie wystąpienia profesor  Perlikowski opowie o tym, jakie zjawiska fizyczne towarzyszą dzwonom w momencie, gdy wydają dźwięki oraz w jakim celu w ich produkcji wykorzystuje się symulacje komputerowe. Wykład zaplanowano na 11 stycznia (środa) i będzie transmitowany w Internecie czytamy na stronie serwisu PAP - Nauka w Polsce.

Łódź staje się pływacką potęgą to tytuł wywiadu z Dagmarą Zielińską w Gazecie Wyborczej, po zakończonych na Politechnice Łódzkiej zimowych mistrzostwach młodzieżowców i seniorów. - Pływalnia w Zatoce Sportu to wspaniały obiekt, w przyszłości mogąca mieć wpływ na poprawę poziomu pływania - mówi w wywiadzie prezes Łódzkiego Związku Pływackiego, D. Zielińska.

Czy telefony komórkowe szkodzą? Na to pytanie odpowiada dr hab. Sławomir Hausman z Politechniki Łódzkiej. Ekspert podkreśla, że badania w tym obszarze prowadzone są już od kilkudziesięciu lat, nie doprowadziły do wskazania wyraźnie szkodliwych oddziaływań - czytamy na stronie dziennikanaukowego.pl.

Data dodania:2018-01-05
Małgorzata Trocha
Podpisanie umowy pomiędzy PŁ i ŁSSS. W środku, prof. Sławomir Wiak, rektor PŁ. fot. Archiwum ŁSSE