Premier Donald Tusk na otwarciu Fabryki Inżynierów XXI wieku

30 września (poniedziałek)   została uroczyście oddana do użytku Fabryka Inżynierów XXI wieku,  nowoczesny obiekt dydaktyczno – laboratoryjny Wydziału Mechanicznego PŁ.  Podczas otwarcia  goście wysłuchali przemówienia Premiera RP oraz zwiedzili nowoczesne laboratoria.

Budynek powstał w miejscu dawnej fabryki włókienniczej, poprzez adaptację jednej trzeciej hal szedowych, należących do dawnego imperium przemysłowego Szai Rosenblatta. Nowy gmach Wydziału Mechanicznego to 8500 m kw. i ponad 55 000 m sześc. przestrzeni dydaktycznej i towarzyszącej. Na pięciu kondygnacjach znajdują się m.in.: hala technologiczna, 4 laboratoria pomiarowe, 9 technologicznych oraz 9 dydaktycznych, 5 sal wykładowych, 8 sal seminaryjnych, 26 pracowni dydaktycznych i dydaktyczno-laboratoryjnych, a także 5 pracowni informatycznych.

W ciągu pierwszych pięciu lat z nowoczesnej infrastruktury dydaktycznej skorzysta prawie 5000 studentów. O  prawie 200 osób wzrośnie liczba studentów na kierunkach, kształcących w kluczowych branżach dla kraju i regionu.

Data dodania:2013-09-26
Małgorzata Trocha