Politechnika Łódzka na Giełdzie Wynalazków

Na rozpoczętej 7 marca w Muzeum Techniki w Warszawie, XIV Giełdzie Wynalazków Politechnika Łódzka zaprezentowała wynalazki nagrodzone na międzynarodowych wystawach i targach w 2006 roku. Podczas uroczystości otwarcia przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, twórcom i ich przedstawicielom z Politechniki wręczono, w sumie 7 statuetek i dyplomów.

Przypomnijmy, że na Targach w Brukseli i Seulu uczelnia nasza zdobyła 8 złotych - w tym jedno rozwiązanie otrzymało najwyższą nagrodę, złoty medal z wyróżnieniem na Targach w Brukseli - i dwa srebrne medale.

Wyjątkowa jest aktywność pracowników Politechniki Łódzkiej w prezentowaniu osiągnięć naukowych, w poszukiwaniu możliwość pokazania ich także poza laboratoriami naukowymi. Za tę właśnie działalność Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Michał Seweryński wręczył prof. Andrzejowi Napieralskiemu reprezentującemu na uroczystości Politechnikę Łódzką dyplom i statuetkę „Za Promocję Polskich Wynalazków za Granicą”. Wyróżnieniem tym nasza uczelnia uhonorowana została już po raz kolejny. Wynalazki i innowacji nagrodzone na arenie międzynarodowej w 2006 roku, tym razem są promowane w kraju. Organizatorzy chcą w ten sposób zainteresować krajowe firmy i przedsiębiorców polskimi rozwiązaniami naukowo – technicznymi oraz innowacyjnymi produktami. Wynalazki można oglądać na wystawie do 12 marca.

Impreza jest organizowana przez Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów.

Data dodania:2007-03-08
Małgorzata Trocha