Po raz pierwszy Dzień Otwarty na PŁ online

Budynek Trzech Wydziałów PŁ, Lodex, fot. archirum PŁ

W sobotę, 23 maja, w godzinach 10.00 - 12.00 zapraszamy uczniów szkół średnich na Dzień Otwarty w formie relacji na żywo, prezentowanej na stronie PŁ, Facebooku PŁ i rekrutacji oraz na kanale YouTube.

- Ze względu na wyjątkową sytuację epidemiczną i w trosce o bezpieczeństwo, w tym roku zrezygnowaliśmy z organizacji tradycyjnego spotkania na kampusie. Choć zmieniły się warunki, to cel dnia otwartego pozostał taki sam, jak w minionych latach. Chcemy pokazać uczniom szkół średnich, jaką mamy ofertę oraz przedstawić naszą uczelnię - mówi prof. Krzysztof Jóźwik, prorektor ds kształcenia w PŁ. - Na uczestników wydarzenia czeka m.in.: wirtualny spacer po Politechnice, łączenia ze wszystkimi wydziałami, specjalne zajęcia dla maturzystów i wiele innych atrakcji.

Podczas Dnia Otwartego na PŁ zaprezentujemy kierunki studiów i zasady przyjęć na jedną z najlepszych uczelni technicznych w Polsce, pokażemy naszą infrastrukturę oraz możliwości rozwijania swoich pasji w organizacjach studenckich. Odpowiemy na wszystkie pytania internautów. Głos zabiorą nasi wykładowcy, studenci i absolwenci.

Dla tegorocznych maturzystów mamy niespodziankę - specjalne spotkania z matematyką i fizyką tuż przed maturą na FB Rekrutacji PŁ o godz. 12.00. Uczestnicy będą mogli poczuć się już studentami PŁ i wziąć udział w wirtualnych zajęciach prowadzonych w formie zdalnej. Czekają na nich tematy podsumowujące wiedzę przed egzaminem maturalnym. Będzie można zadawać pytania, na które odpowiedzą nasi wykładowcy z Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki Politechniki Łódzkiej oraz nauczyciele z Liceum PŁ.

Jak zdać maturę z matematyki na 5 - fanpage Politechnika Lodzka
Fizyka nie jest straszna. Poradnik maturalny - fanpage Rekrutacja PŁ
Poradnik maturzysty, czyli jak zdać chemię na 6 - fanpage Wydział Chemiczny PŁ

Zapraszamy do oglądania bezpośredniej transmisji z Politechniki Łódzkiej. Dołącz do wydarzenia