UTW_aktualnosci

Zajęcia plastyczne dla słuchaczy

Serdecznie zapraszam do skorzystania z szeregu lekcji rysunku i malarstwa, stworzonych przez doświadczonego w pracy z seniorami mgr sztuki Marka Gajewskiego. Lekcje są zarówno dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z plastyką jak i tych, który chcieliby uporządkować swoją wiedzę oraz poznać i poćwiczyć nowe techniki. Na odkrywanie własnych talentów nigdy nie jest za późno!

Skrypty zostały stworzone na potrzeby zajęć ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku Politechniki Łódzkiej. Są napisane w sposób przystępny i zawierający niezbędne do pracy praktyczne wskazówki. To podręcznik traktujący o technicznej stronie plastyki jak i zagadnieniach związanych z kompozycją oraz umiejętnym posługiwaniem się forma i treścią.

Do omawianych technik dołączone są ćwiczenia, których realizacja jest szansą na rozwój umiejętności manualnych i pobudzenie wyobraźni. Ćwiczenia mają różny poziom trudności, zwraca się w nich uwagę na możliwe problemy związane z daną techniką, jak również zamieszcza się reprodukcję prac uwidaczniających pożądany efekt.

W dolnej części strony jest plik do pobrania w formacie PDF: UTW PŁ PLASTYKA wiadomości wstępne 1. To podstawy i wszystkie niezbędne informacje jak zacząć, jak stworzyć wygodne miejsce do pracy, z jakich materiałów można skorzystać, jakie będą potrzebne narzędzia, jak prezentować swoje prace itp. W kolejnych skryptach zamieszczanych sukcesywnie na naszej stronie poznamy techniki rysunku.

Data dodania:2020-04-15
Agnieszka Domińczyk-Kuderko