Najlepsza polska łuczniczka studiuje na PŁ

Magdalena Śmiałkowska, studentka architektury na Politechnice Łódzkiej wygrała niedawno prestiżowe zawody łucznicze Antalya International Challenge. Jest najwyżej sklasyfikowaną Polką w światowym łucznictwie. Zajmuje obecnie 51. miejsce.

Magdalena Śmiałkowska na najwyższym podium podczas dekoracji, fot. arch. organizatora

Zawody Antalya International Challenge 2020 były pierwszymi zawodami międzynarodowymi w trakcie trwania pandemii i odbywały się w ścisłym rygorze sanitarnym.

O ich przebiegu i emocjach związanych z rywalizacją Magdalena Śmiałkowska powiedziała:

- Zajmując 11. miejsce po kwalifikacjach dostałam się w pojedynkach do finału, który strzelałam z Hiszpanką i wygrałam go z wynikiem 7:1 w setach. Temperatura w Antalii dochodziła wtedy do 35 stopni, nie były to łatwe warunki do strzelania, ale cały sezon pokazywałam wysoką formę, co zaowocowało tak dużym sukcesem. Były to ogromne emocje, wielka radość i przede wszystkim duma z reprezentowania naszego kraju na arenie międzynarodowej, a największe wzruszenie było podczas odsłuchiwania naszego hymnu, stojąc na najwyższym stopniu podium.  Na co dzień reprezentuję klub Społem Łódź i z tego właśnie klubu w reprezentacji Polski byli ze mną Marek Szafran i Michał Basiuras, którzy również są studentami Politechniki Łódzkiej.

Magdalena Śmiałkowska na zawodach Antalya International Challenge, fot. arch. organizatoraWcześniej nasza studentka zdobyła Mistrzostwo Polski Seniorów w łucznictwie olimpijskim i medale drużynowe na Mistrzostwach Świata. W domowym zaciszu maluje, tworzy piękne hafty i prowadzi fb "Śmiała Sztuka".

Mistrzyni Polski trenuje łucznictwo od 9 lat. Od 2012 roku jest w kadrze narodowej, a przez ostatnie 3 lata także w kadrze olimpijskiej. Wiele czasu spędza za granicą na międzynarodowych zawodach rangi europejskiej i światowej.

Dzięki swoim sukcesom sportowym Magdalena Śmiałkowska znalazła się w programie stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla studiujących sportowców i ma możliwość korzystania z indywidualnego toku nauczania, co ułatwia jej łączenie nauki ze sportem. Kształci się na studiach pierwszego stopnia na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej.

Polecamy też wcześniejszy wywiad z Magdaleną Śmiałkowska o jej pasjach na stronie rekrutacji PŁ.

Data dodania:2020-10-19
Małgorzata Trocha
Magdalena Śmiałkowska podczas finałów zawodów łuczniczych Antalya International Challenge, fot. arch. organizatora