Nagroda Europa Nostra dla architekta z PŁ

Dr hab. inż. arch. Bartosz M. Walczak z Instytutu Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej otrzymał prestiżową nagrodę European Union Prize for Cultural Heritage/Europa Nostra Award 2013 za swoją rozprawę habilitacyjną zatytułowaną „Zespoły fabryczne w europejskim przemyśle włókienniczym w latach 1771-1914”. Jest to jedyna nagroda dla przedstawiciela z Polski.

Spośród 200 nominowanych projektów wybrano tylko 30. Praca dr hab. inż. arch. Bartosz M. Walczaka jest jednym z czterech nagrodzonych projektów w kategorii badania naukowe. Nagrody zostaną wręczone 16 czerwca podczas uroczystości w Atenach. Patronat nad tą imprezą objął prezydent Grecji. Nagrody są finansowane z unijnego programu „Kultura” oraz innych programów UE.

Nagrody Unii Europejskiej dla Dziedzictwa Kulturowego - Europa Nostra przyznawane są w czterech kategoriach – ochrony dziedzictwa, badań naukowych, aktywnej działalności na rzecz dziedzictwa kulturowego oraz edukacji, szkoleń i kampanii informacyjnych. Zgłoszone prace ocenia specjalistyczne jury złożone z niezależnych ekspertów z całej Europy.
Europa Nostra jest ogólnoeuropejską organizacją pozarządową, która wspiera dziedzictwo kulturowe, występując w imieniu 250 organizacji pozarządowych i non-profit z ponad 50 państw Europy,

Data dodania:2013-03-27
Ewa Chojnacka