Metoda otrzymywania kompozytów z perforowanym materiałem przeznaczonym do rekonstrukcji tkanek

Celuloza bakteryjna i otrzymywane z jej zastosowaniem kompozyty z perforowanym metalowym lub polimerowym materiałem to produkty wydatnie zwiększające biokompatybilność implantów wykorzystywanych między innymi do uzupełniania ubytków w tkance kostnej.

Wykorzystywane obecnie w chirurgii materiały polimerowe lub metalowe charakteryzują się niską kompatybilnością tkankową – implanty są często odrzucane przez organizm pacjenta.

Technologia opracowana w Instytucie pozwala na otrzymywanie stabilnych kompozytów celulozy bakteryjnej charakteryzujących się zwiększoną kompatybilnością tkankową. Potencjalne zastosowania technologii to m.in. krioplastyka, chirurgia tkanek miękkich i twardych.

ZWIĘKSZONA BIOKOMPATYBILNOŚĆ MATERIAŁÓW / ZMNIEJSZONA LICZBA POWIKŁAŃ PO IMPLANTACJI / ZWIĘKSZENIE KOMFORTU PACJENTÓW

Instytut Biochemii Technicznej

Data dodania:2019-07-17