Koncert 50-lecia aktywności Akademickiego Chóru PŁ

W tym roku Akademicki Chór Politechniki Łódzkiej obchodzi 50 lat nieprzerwanej aktywności. Podsumowaniem jubileuszu będzie sobotni koncert, 23 czerwca.

Występ konkursowy Akademickiego Chóru PŁ w Chełmnie. Fot. Archiwum AChPŁ

- Z tej okazji chcielibyśmy zaprosić wszystkich sympatyków naszej twórczości na uroczysty koncert. Na scenie, poza nami, wystąpią także zaproszeni przez nas goście: zaprzyjaźnione chóry i artyści - informuje Joanna Rachubińska z Akademickiego Chóru PŁ.

Chór od wielu lat Chór przygotowuje dr hab. Jerzy Rachubiński, prof. AMuz, a od jakiegoś czasu, również jego asystentka - Magdalena Kościuszko.

Akademicki Chór Politechniki Łódzkiej to jeden z najlepszych chórów amatorskich w Polsce. Studentów i absolwentów, ktrórzy go tworzą połączyła pasja śpiewania i praca na repertuarem, w którym znajduje się muzyka różnych stylów i epok. Część ich bogatego dorobku została już wydana na kilku płytach CD.

Koncert odbędzie się w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi (ul. Żubardzka 2a). Początek o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.

Data dodania:2018-06-22
Małgorzata Trocha
Plakat zapraszający na koncert 50-lecia aktywności Akademickiego Chóru Politechniki Łódzkiej.