DOKTORANT/STYPENDYSTA (k/m) w Projekcie NCN SHENG, w Instytucie Chemii Organicznej Politechniki Łódzkiej

Konkurs na stanowisko DOKTORANTA/STYPENDYSTY (k/m) w Projekcie NCN SHENG, w Instytucie Chemii Organicznej Politechniki Łódzkiej

INSTYTUCJA: Politechnika Łódzka, Wydział Chemiczny, Instytut Chemii Organicznej

MIASTO: Łódź

STANOWISKO: doktorant/stypendysta (k/m)

DYSCYPLINA NAUKOWA: nauki chemiczne

DATA OGŁOSZENIA: 16.09.2020 r.

TERMIN SKŁADANIA OFERT: do 27.09.2020 r.

LINK DO STRONY: https://www.p.lodz.pl/pl/lista/praca-przy-projektach

SŁOWA KLUCZOWE: stypendysta, doktorant, zasady Lewisa, związki aromatyczne, asymetryczna kataliza, dearomatyzacja, aminokataliza.

Wymagania:

• ukończone studia magisterskie w dziedzinie nauk chemicznych w zakresie chemii/technologii chemicznej lub dziedzin pokrewnych;
  • podjęcie studiów doktoranckich od 1 października 2020r. na Wydziale Chemicznym PŁ lub status doktoranta na Wydziale Chemicznym PŁ;
    • doświadczenie badawcze w dziedzinie chemii organicznej;
    • bardzo dobra znajomość i doświadczenie w syntezie organicznej;
    • zainteresowania naukowe w obszarze chemii organicznej;
  • bardzo dobra znajomość metod spektroskopowych i ich zastosowania do identyfikacji związków organicznych;
  • dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie;
  • umiejętność samodzielnego planowania i organizacji pracy eksperymentalnej;
  • umiejętność pracy w grupie, silna motywacja i entuzjazm do prowadzenia badań naukowych i dalszego rozwoju naukowego;

Opis zadań:

Aktywny udział w pracach badawczych w ramach projektu NCN (SHENG 1) „Lewis Base Catalyzed Asymmetric Reactions of Aromatic Carbonyl Substrates”. Kandydat (k/m) z doświadczeniem w dziedzinie chemii i/lub technologii chemicznej będzie odpowiedzialny za syntezę związków wyjściowych, niezbędnych do prowadzenia dalszych prac badawczych w projekcie, prowadzenie badań nad optymalizacją wybranych reakcji dearomatyzacji, identyfikację nowych ścieżek reakcyjnych i ich optymalizację oraz wykorzystanie metod spektroskopowych do identyfikacji otrzymanych produktów. Stypendysta (k/m) będzie również zobowiązany do przygotowania, na podstawie wyników przeprowadzonych badań, raportów cząstkowych oraz publikacji naukowych.

Warunki zatrudnienia:

• Rodzaj umowy: umowa stypendialna
  • Okres objęty stypendium: 01.10.2020 do końca realizacji projektu.
  • Przewidywana data rozpoczęcia pracy: 01.10.2020r.

Wymagane dokumenty:

• List motywacyjny
  • życiorys (z podanym adresem e-mail), zawierający informacje o dotychczasowych osiągnięciach naukowych (w tym przede wszystkim wyszczególnienie publikacji w czasopismach naukowych, wystąpień konferencyjnych, udziału w projektach badawczych, stażach, szkoleniach oraz inne wyróżnienia działalności badawczo-naukowej),
  • list polecający lub dane kontaktowe wcześniejszego opiekuna naukowego,
  • odpis dyplomu magisterskiego lub oświadczenie promotora pracy magisterskiej o planowanym terminie obrony pracy magisterskiej,
  • dokument potwierdzający status doktoranta lub oświadczenie o zamiarze ubiegania się o przyjęcie na studia doktoranckie na Wydziale Chemicznym PŁ
  • zgoda na przetwarzanie danych osobowych według poniższego wzoru:
    „Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 ze zm.), wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszej dokumentacji dla celów postępowania konkursowego w ramach otwartego konkursu na stanowisko doktoranta/stypendysty zaangażowanego do realizacji projektu NCN (SHENG 1) „Lewis Base Catalyzed Asymmetric Reactions of Aromatic Carbonyl Substrates”, w ramach studiów doktoranckich na Wydziale Chemicznym Politechniki Łódzkiej przez Instytut Chemii Organicznej Politechniki Łódzkiej, ul. Żeromskiego 116, 90-924 Łódź.”

Konkurs ma charakter otwarty. Osoby zainteresowane powinny złożyć wymagane dokumenty drogą elektroniczną do kierownika projektu na adres lukasz.albrecht@p.lodz.pl (prof. dr hab. inż. Łukasz Albrecht). W tytule maila proszę wpisać „Sheng Konkurs stypendysta”. Wymagane dokumenty należy załączyć w formacie PDF.

Po przeprowadzeniu wstępnej weryfikacji na podstawie przesłanych dokumentów, wybrani kandydaci mogą być zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Zgłoszenia będą oceniane przez Komisję Konkursową powołaną przez kierownika projektu.

Wyniki rekrutacji zostaną opublikowane na stronie internetowej Politechniki Łódzkiej oraz przesłane drogą e-mailową. W przypadku braku ofert spełniających wymagania konkurs zostanie ogłoszony ponownie.

Data dodania:2020-09-16
Filip Podgórski