Biotekstroniczny system do profilaktyki i wspomagania leczenia zapaleń dolnych dróg moczowych

Kobiety cierpią na zapalenia dolnych dróg moczowych 50 razy częściej niż mężczyźni. Problem ten dotyka 20% populacji kobiet, niezależnie od wieku – infekcje często powracają. Domyślnym sposobem leczenia jest leczenie farmakologiczne.

System składa się z bielizny, tekstronicznej wkładki połączonej na stałe z bielizną oraz wymiennej, jednorazowej wkładki z naniesionymi olejkami eterycznymi o działaniu przeciwzapalnym i przeciwdrobnoustrojowym. Tekstroniczna wkładka złożona jest z dwóch warstw izolacyjnych, pomiędzy którymi znajduje się tekstylny element grzejny połączony tekstylną linią sygnałową z regulatorem temperatury, również zintegrowanym z bielizną.

Technologia może znaleźć zastosowanie w produkcji bielizny terapeutycznej.

SYSTEM NIE OGRANICZA MOBILNOŚCI PACJENTEK || WSPOMAGANIE LECZENIA I PROFILAKTYKA ZAKAŻEŃ || ZWIĘKSZENIE KOMFORTU PACJENTEK

Katedra Mechaniki Maszyn Włókienniczych
Instytut Podstaw Chemii Żywności