Stypendia Rządu Francuskiego na pobyt badawczy 2016

Stypendia naukowe przeznaczone dla polskich naukowców (przynajmniej ze stopniem doktora) planujących przeprowadzić część badań we Francji.

Dotyczą wszystkich dziedzin nauki, z wyjątkiem medycyny (młodzi lekarze z zagranicy mogą odbyć staż doskonalący w szpitalu – Les Hôpitaux de Paris). Podania osób będących w trakcie przewodu doktorskiego nie będą rozpatrywane.

W przypadku kandydatur o podobnych kwalifikacjach, stypendium zostanie przyznane osobie mieszkającej w Polsce w momencie składania podania.

Czas trwania: jeden miesiąc

Pobyt naukowy musi zostać zrealizowany między czerwcem a grudniem 2016 roku.

Wysokość stypendium: Stypendysta naukowiec otrzymuje 1374 euro na każdy miesiąc pobytu we Francji.

Ponadto stypendium pokrywa: Koszty ubezpieczenia Koszty przejazdu z francuskiego lotniska do miejsca pobytu we Francji.

Jeden egzemplarz podania należy przesłać na adres science.varsovie-amba@diplomatie.gouv.fr najpóźniej do północy 16 maja 2016 roku

szczegóły na stronie www

Data dodania:2016-01-14