Wystawa malarstwa portretowego i rysunku Ireny Wodzinowskiej

W dniu 14 marca miał miejsce wernisaż malarstwa portretowego i rysunku Ireny Wodzinowskiej, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Uroczystego otwarcia wystawy dokonał Rektor Politechniki Łódzkiej, prof. Stanisław Bielecki. Obecni byli również przedstawiciele pozostałych instytucji patronujących Galerii Politechnika: Dyrektor Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi, pani Elżbieta Fuchs oraz Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego w PŁ, pani Barbara Kościelniak – Mucha. Sylwetkę artystki przybliżyła krytyk sztuki, pani Maria Kępińska.

Wystawa prac Ireny Wodzinowskiej jest pierwszą od wielu lat, która koncentruje się przede wszystkim na malarstwie portretowym. Z tego względu jej otwarcie cieszyło się sporym zainteresowaniem, także ze strony mediów - relacja z wernisażu przedstawiona została w Dzienniku Łódzkim na kanale TVP Info.

Data dodania:2012-03-18
Data aktualizacji2017-01-02