Przegląd mediów o PŁ - zestawienie tygodnia (13 -19.01.2018)

Najważniejszym tematem dla mediów w mijającym tygodniu okazało się podpisanie umowy na "Interdyscyplinarne studia doktoranckie "InterChemMed", które będą realizowane przez trzy największe łódzkie uczelnie: Politechnikę, Uniwersytet i Uniwersytet Medyczny.

Ponad 5 mln zł na interdyscyplinarne studia na trzech łódzkich uczelniach - napisała Agnieszka Grzelak-Michałowska w serwisie PAP Nauka w Polsce, w tekście poświęconym projektowi finansowanemu przez NCBR. O wspólnie uruchamianych studiach  doktoranckich czytamy w Gazecie Wyborczej. - To pierwszy taki projekt dotyczący kształcenia, przy którym pracują trzy największe uczelnie łódzkie - informowała w GW Aleksandra Pacułek. Materiał filmowy z podpisania porozumienia w Politechnice Łódzkiej, która jest liderem projektu, przygotowały telewizja Toya  oraz TVP Łódź.  Radio Łódź także informowało o unikatowym kierunku studiów doktoranckich na trzech łódzkich uczelniach.

O premierze nowego bolidu Eco Arrow 3.0 powiadomiło Polskie Radio. Zespól Iron Warriors z Politechniki Łódzkiej, rekordzista Polski w "jeździe na kropelkę", zaprezentował w Manufakturze najnowszy pojazd, którym planuje pobić nowy rekord Polski.

Dom Jutra rodzi się dziś czytamy na stronie Polskiego Radia. Tekst jest poświęcony laureatom konkursu Dom Jutra Model Budownictwa Dostępnego. Na początku tygodnia (16.01) na Politechnice Warszawskiej odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom Konkursu. Studentki architektury PŁ: Alicja Wieczorkiewicz i Aleksandra Kozłowska odebrały pierwszą nagrodę w kategorii Osiedle społeczności jutra.

Data dodania:2018-01-19
Małgorzata Trocha