Przegląd mediów o PŁ - zestawienie tygodnia (10-16.03.2018)

Naukowcy z Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Medycznego stworzyli wynalazek, który może uratować chorym życie napisała Aleksandra Pacułek z Gazety Wyborczej.

Naukowcy łódzcy opracowali narzędzie, które pomoże lepiej dobrać protezę pacjentom tętniakiem aorty brzusznej. Dzięki ich aparaturze będzie można zapobiec skomplikowanym powikłaniom - informuje GW.

Na stronie Nauki w Polsce w serwisie PAP znalazła się informacja o nowej wersji bolidu studentów PŁ, który ma pokonać granicę 1000 km na jednym litrze paliwa. Kamil Szubański napisał, że w tym roku studenci ze swoim bolidem Eco Arrow 3.0 planują wystartować w czterech międzynarodowych zawodach.

Aleksandra Pacułek z GW poinformowała, że jest coraz więcej kobiet na uczelniach technicznych. Na Politechnice Łódzkiej prawie 40 proc. studiujących to kobiety, to jedna z najwyższych średnich na politechnikach. Jednak na kierunkach stricte technicznych pań jest wciąż dużo mniej.

Absolwenci Politechniki Łódzkiej pomogą pieskowi bez łap napisał Maciej Kałach z Dziennika Łódzkiego. W piątkowym wydaniu DŁ pisze o absolwencie PŁ - Bartłomieju Pąperskim, który założył firmę zajmującą się projektowaniem inżynierskim. Obecnie młody wynalazca pracuje nad wózkiem dla najcięższych przypadków niedowładu tylnych psich łap.

Data dodania:2018-03-16
Małgorzata Trocha