Polsko-niemiecka wymiana wakacyjna dla studentów i doktorantów

Organizacja studencka GFPS-Polska zaprasza studentów i doktorantów do aplikowania na polsko-niemiecką wymianę wakacyjną Tandem GFPS. Tegoroczna edycja odbywa się w dniach 18.08. - 3.09 w Melanue, w Saksonii.

GFPS-Polska to organizacja studencka powstała w 1994 roku. Jej celem statutowym jest m. in. wspieranie nauki, wymiany i współpracy studenckiej oraz naukowej pomiędzy Polską a Niemcami.

GFPS-Polska oferuje między innymi letni kurs języka niemieckiego dla studentów i doktorantów Tandem GFPS. Jest to polsko-niemiecka wymiana wakacyjna, organizowana we współpracy z Polsko-Niemiecką Współpracą Młodzieży i bliźniaczą organizacją niemiecką GFPS e. V.

Termin zgłoszeń upływa 16.05.2017.

Ideą projektu jest nauka języka poprzez codzienną rozmowę w parach polsko-niemieckich. Oprócz zajęć lekcyjnych z native speaker'ami zaplanowany został bogaty program kulturalno-rozrywkowy. Czyni to Tandem niepowtarzalną okazją do poznania żywego języka niemieckiego i kultury naszego zachodniego sąsiada.

Szczegóły znajdują się na stronie internetowej

Data dodania:2017-04-13
Agnieszka Garcarek-Sikorska