Pałacyki Politechniki Łodzkiej - wystawa fotografii z pleneru Foto Dej

Wystawa zdjęć „Pałacyki Politechniki Łódzkiej” prezentuje efekty pracy uczestników pleneru Foto Dej, który 18 czerwca 2011 roku został zorganizowany w willi Reinholda Richtera (obecna siedziba Rektoratu Politechniki Łódzkiej) oraz willi Józefa Richtera (obecna siedziba Działu Współpracy z Zagranicą Politechniki Łódzkiej).

W plenerze wzięło udział blisko stu miłośników fotografii – zarówno profesjonalistów, jak i amatorów, którzy w zdecydowanej większości mieli po raz pierwszy możliwość wejścia do tytułowych „Pałacyków”.

Z uwagi na fakt, że uczestnicy pleneru nie mieli narzuconego z góry tematu, zdjęcia prezentują ich subiektywne spojrzenie na fotografowane obiekty i najciekawsze ich elementy.

Jak widzą zatem zabytkowe „Pałacyki”, co zwróciło ich największą uwagę? Odpowiedzi na te pytania daje prezentowana wystawa, która jest zbiorem wybranych zdjęć, jakie napłynęły na konkurs po Foto Deju. Zobaczyć można między innymi trzy zwycięskie prace, które w głosowaniu uczestników pleneru jak i użytkowników portalu MM Moje Miasto Łódź zdobyły największą liczbę punktów.

Data dodania:2011-09-27
Data aktualizacji2017-01-02