Od drzeworytu do druku cyfrowego - grafiki Jerzego Leszka Staneckiego

15 czerwca 2011 r. miał miejsce wernisaż wystawy grafiki pt. „Od drzeworytu do druku cyfrowego” Jerzego Leszka Staneckiego. Wystawa jest imprezą towarzyszącą 14-mu Międzynarodowemu Triennale Małych Form Grafiki.

Uroczystego otwarcia wernisażu tradycyjnie dokonała Prezes ZNP w Politechnice Łódzkiej, pani Barbara Kościelniak - Mucha. Obecni byli również przedstawiciele instytucji patronujących Galerii - pan Prorektor Profesor Wojciech Wolf, reprezentujący władze uczelni oraz pani Irena Jaworska z Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi. Sylwetkę autora zaprezentował dr Dariusz Chojnacki.

Jerzy Leszek Stanecki urodził się 13.05.1944 r. w Lubz koło Hamburga. Ukończył Studium Kulturalno - Oświatowe, Wyższe Studia Plastyczne. Od Dyplomu w 1972 r. intensywnie zajmuje się twórczością, w szczególności rytowaniem i malowaniem. Od 1971 r. związany z PWSSP - ASP.  W grafice wypowiada się w technikach od drzeworytu po druk cyfrowy. Wielkość realizowanych grafik: od miniatury po grafiki dużego formatu. Uczestnik ok. 300 wystaw ogólnopolskich i zagranicznych, laureat ok. 30 nagród i wyróżnień artystycznych.

Sylwetka artysty zamieszczona w katalogu wystawy

Data dodania:2011-07-02
Data aktualizacji2017-01-02