Komunikat ws.szczególnych rozwiązań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem wirusa SARS-CoV-2 w Politechnice Łódzkiej

Poniżej znajduje się treść komunikatu nr 3/2020 Rektora Politechniki Łódzkiej z 13 marca 2020 r. wydany na podstawie Zarządzenia Nr 21/2020 Rektora Politechniki Łódzkiej z 9 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem wirusa SARS-CoV-2 w Politechnice Łódzkiej

1.  Kierując się obowiązkiem zapewnienia bezpieczeństwa studentom, doktorantom i pracownikom przebywającym na terenie Politechniki Łódzkiej, w tym osobom zakwaterowanym w domach studenckich, w następstwie dokonanej analizy zagrożeń wynikających z rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 opartej na informacjach i zaleceniach Głównego Inspektora Sanitarnego, w tym w szczególności dla placówek dydaktyczno-wychowawczych, uczelni wyższych oraz instytucji kultury i placówek szkolnictwa artystycznego z 12.03.2020 rekomendującymi opuszczenie domów studenckich przez studentów -zobowiązuję studentów, doktorantów i pracowników zakwaterowanych w domach studenckich Politechniki Łódzkiej i mających stałe miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej do opuszczenia do 16 marca 2020 r. do godziny 22:00 miejsc zakwaterowania i powrotu do miejsc stałego zamieszkania na okres zawieszenia zajęć dydaktycznych w PŁ, o którym mowa w Komunikacie nr 1/2020 Rektora z 9 marca 2020 r.

1. Osoby, które z uzasadnionych szczególnymi okolicznościami powodów nie mogą opuścić miejsca zakwaterowania, mogą złożyć do Dyrektora OA PŁ wniosek o wyrażenie zgody na pozostanie w domu studenckim. Wnioski wraz z uzasadnieniem należy składać do Kierownika właściwego domu studenckiego do godz. 22:00 16 marca 2020r. Decyzję o warunkowym pozostawaniu w miejscu zakwaterowania podejmie Dyrektor Osiedla Akademickiego PŁ do 18 marca 2020 r. Decyzja Dyrektora OA jest ostateczna i nie przysługuje od niej odwołanie.

1. Opłata za zakwaterowanie wniesiona za miesiąc marzec br. zostanie uwzględniona w rozliczeniu opłat za zakwaterowanie w kolejnych miesiącach, przy czym za okres opuszczenia zakwaterowania, którym mowa w ust.1 opłata nie zostanie naliczona.

1. Rekomenduje się spakowanie i oznaczenie rzeczy osobistych w sposób, który umożliwi ich ewentualne przemieszczenie, oraz niepozostawianie w pokojach rzeczy wartościowych.

1. Poleca się pozostawienie opuszczonego pokoju w stanie porządku i czystości. Zabrania się pozostawienia w opuszczanych pokojach żywności i śmieci.

1. Opuszczenie miejsca zakwaterowania należy zgłosić do administracji danego domu studenta oraz zwrócić klucze do zajmowanego pokoju.

1. Zakazuje się osobom zakwaterowanym w domach studenckich PŁ organizowania jakichkolwiek imprez, spotkań itp. na terenie Osiedla Akademickiego PŁ. Naruszenie tego zakazu będzie skutkowało wykwaterowaniem w trybie natychmiastowym.

1. Wprowadza się bezwzględny zakaz odwiedzin w domach studenckich przez gości zewnętrznych.

1. W przypadku konieczności udostępnienia przez PŁ domu studenckiego na potrzeby sytuacji kryzysowych Dyrektor Osiedla Akademickiego ma prawo przekwaterować osoby pozostające warunkowo w akademikach do innych pokoi lub domów studenckich. Decyzja Dyrektora OA o przekwaterowaniu ma rygor natychmiastowej wykonalności i jest ostateczna.

1. Przekwaterowanie, o którym mowa w ust. 9 może zostać dokonane również pod nieobecność mieszkańca. W takim przypadku powołana przez Dyrektora OA PŁ komisja udokumentuje wyposażenie pokoju a rzeczy osobiste mieszkańca zostaną przekazane do depozytu.

1. Niepodporządkowanie się powyższym regulacjom może skutkować postępowaniem dyscyplinarnym.

1. Komunikat wchodzi w życie z dniem 13 marca 2020r.

Data dodania:2020-03-13
Agnieszka Garcarek-Sikorska