Zaproszenie na PŁ do Galerii Biblio-Art

Galeria Biblio-Art w Bibliotece Politechniki Łódzkiej zaprasza na wystawę prof. Mariana Kępińskiego zatytułowaną "Droga. Natura i wyobraźnia". Wernisaż wystawy odbył się 5 grudnia (fotorelacja).

Prof. Marian Kępiński z małżonką Marią na wernisażu w PŁ, fot. Jacek Szabela

Marian Kępiński - malarz, rysownik. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi (1964-1970) obecnie ASP w pracowni prof. Mariana Jaeschke. Dyplom uzyskał w 1970 r. Prowadził pracownię malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi oraz w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

W latach 80. XX w. artysta był związany z niezależnym środowiskiem twórczym. Jest jedenym z przedstawicieli nurtu malarstwa metaforycznego lat 70. W swoich obrazach nadawał naturze wymiar monumentalny, kosmiczny, będący synonimem wewnętrznej natury ducha, pejzażu twórczych pragnień i dążeń.

Wystawę będzie można oglądać do końca roku. Galeria Biblio-Art mieści się w Bibliotece Politechniki Łódzkiej, ul. Wólczańska 223 (I piętro).

Data dodania:2019-11-26
Małgorzata Trocha