Wydział TMiWT i Muzeum Włókiennictwa zostali partnerami

Jedyny w Polsce wydział kształcący włókienników - Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów PŁ (TMiWT) - podpisał  list intencyjny o współpracy z Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Współpraca będzie dotyczyć działalności edukacyjnej, naukowej oraz popularyzatorskiej we wspólnych obszarach zainteresowań obu jednostek.

Dokument ze strony PŁ podpisała dr hab. Katarzyna Grabowska, prof. PŁ - dziekan Wydziału TMiWT. Drugą stronę umowy - Muzeum Włókiennictwa - reprezentowała dyrektor Aneta Dalbiak. Parafowanie listu intencyjnego odbyło się w siedziebie Muzeum, 10 stycznia.

Działania partnerów, Wydziału TMiWT  i Muzeum, będą dotyczyły wspólnych projektów badawczych, naukowy, edukacyjnych i artystycznych. Jednostki przewidują organizację wspólnych wydarzeń oraz upowszechnianie wiedzy z zakresu szeroko pojętego włókiennictwa i dziedzin pokrewnych.

Zainteresowania naukowe, kolekcjonerskie i popularyzatorskie Muzeum Włókiennictwa obejmują wszystko, co pozostaje w związku z włókienniczym procesem produkcyjnym od surowca, przez techniki i technologie włókiennicze do produktów włókienniczych o różnym stopniu i technice przetworzenia.

Data dodania:2017-01-11
Małgorzata Trocha
Podpisanie umowy pomiędzy wydziałem TMiWT i Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.Do lewej dyrektor Muzeum - Aneta Dalbiak obok prof. Katarzyna Grabowska. Foto. Jacek Szabela.