Gabriel Kabza z PŁ odznaczony za zasługi dla miasta

Pan Gabriel Kabza, dyrektor Centrum Sportu PŁ, został nagrodzony odznaką "Za Zasługi dla Miasta Łodzi".

Rada Miejska odznaczyła 15 maja odznaką "Za Zasługi dla Miasta Łodzi" 26 osób oraz dwie organizacje. Uhonorowane osoby to nieprzeciętni ludzie, związani z Łodzią i działający na rzecz rozwoju miasta.

Gabriel Kabza obowiązki zawodowe łaczy z pasją do lekkiej atletyki. Jest inicjatorem i współorganizatorem wielu imprez sportowych w mieście oraz działań popularyzujących sportowy tryb życia. Aktywnie działa w zarządzie Regionalnej Rady Olimpijskiej w Łodzi, przy popularyzacji idei olimpijskich na terenie miasta i regionu. Jest od wielu lat komandorem Biegu Sylwestrowego.

Prezydent Łodzi - Hanna Zdanowska wręcza odznaczenie dla pani Daivy Jodeikaite.

Odznakę otrzymała także zatrudniona od niedawna w Centrum Sportu PŁ, pani Daiva Jodeikaite, trenerka sekcji koszykówki żeńskiej AZS PŁ. Była zawodniczka ŁKS i Widzew Łódź.

Data dodania:2018-05-18
Małgorzata Trocha
Pan Gabriel Kabza (w środku) podczas wręczania odznaki Za zasługi dla Miasta Łodzi.