Wicepremier Jarosław Gowin odwiedził PŁ

Na początku 2020 roku wizytę w Politechnice Łódzkiej złożył Jarosław Gowin - wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego. Spotkanie ministra z rektorem prof. Sławomirem Wiakiem dotyczyło m.in. realizowanych i planowanych inwestycji na uczelni.

Minister nauki i szkolnictwa wyższego - Jarosław Gowin (od lewej) i rektor PŁ - prof. Sławomir Wiak, fot. Jacek Szabela

- Pierwszym z głównych tematów, o których rozmawialiśmy był przebieg inwestycji Alchemium – mówi rektor prof. Sławomir Wiak. - Poinformowałem ministra, że prace biegną zgodnie z planem. W związku z tym inauguracja nowego roku akademickiego odbędzie się w nowej auli i termin ten nie jest w żadnym stopniu zagrożony.

Minister uzyskał zatem potwierdzenie, że przyznana Politechnice Łódzkiej wysoka dotacja, wynosząca niemal 100 milionów złotych, jest właściwie realizowana i niewątpliwie dzięki niej uczelnia zyska tak oczekiwany od lat nowy obiekt.

Więcej na temat wizyty w biuletynie informacyjnym PŁ - Życie Uczelni.

Data dodania:2020-01-14
Małgorzata Trocha