Urodzinowe spacery po wyjątkowym kampusie PŁ

W ramach obchodów 595. urodzin Łodzi, Politechnika Łódzka zaprasza w sobotę (28 lipca), na spacer z przewodnikiem PTTK po kampusie B oraz zwiedzanie Zatoki Sportu.

Kampus PŁ z widocznym budynkiem trzech wydziałów. Foto. Archiwum PŁ

Spacer po kampusie PŁ będzie dobrą okazją, aby przyjrzeć się pięknym, zabytkowym willom i zrewitalizowanym obiektom łódzkich fabrykantów, w których obecnie znajdują się nowoczesne laboratoria dydaktyczne i prowadzone są innowacyjne badania.

Przyjście na PŁ 28 lipca będzie też okazją do zwiedzenia Zatoki Sportu - Akademickiego Centrum Sportowo-Dydaktycznego PŁ, z jedynym w regionie 50-metrowym basenem i najwyższą ścianką wspinaczkową. Podczas wizyty będzie można także zobaczyć zaplecze technologiczne tego olbrzymiego kompleksu sportowego, które na co dzień nie jest dostępne dla gości.

Zbiórkę dla uczestników spacerów zaplanowano na parkingu PŁ przy ul. Wólczańskiej 223. Początek zwiedzania o godz.: 10:00, 11:30 i 13:00.

Data dodania:2018-07-20
Małgorzata Trocha