Uniwersytet Trzeciego Wieku Politechniki Łódzkiej

A+ / A-

Uniwersytet Trzeciego Wieku Politechniki Łódzkiej został powołany Uchwalą Senatu PŁ z dnia 28.06.2006, jako integralna jednostka organizacyjna Uczelni, w odpowiedzi na potrzeby edukacyjne seniorów.  Działalność UTW PŁ jest ukierunkowana na aktywizację psychofizyczną i społeczną osób starszych.

Zajęcia w Uniwersytecie Trzeciego Wieku odbywają się w roku akademickim obejmującym dwa semestry. Słuchacze uczestniczą dwa razy w tygodniu w popularno-naukowych wykładach, obejmujących tematykę związaną z osiągnięciami nauki i techniki, profilaktyką zdrowotną, postępowaniami prawnymi, ponadto są wykłady z religioznawstwa, psychologii i socjologii, a także dziejów Polski, historii sztuki, muzyki, teatru i filmu, turystyki, ekonomii oraz działań Unii Europejskiej. Dodatkowo słuchacze UTW PŁ mogą rozwijać swoje umiejętności w sekcjach: informatycznej, języków obcych, plastycznej, historycznej, turystycznej a także korzystać z różnorodnych zajęć gimnastycznych oraz basenu w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej.

Słuchacze UTW PŁ są rekrutowani spośród kandydujących w kolejności zgłoszeń w ramach limitu dostępnych miejsc.

W 2014 Uniwersytet Trzeciego Wieku PŁ uzyskał tytuł "Partnera Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń UTW"

Data dodania:2008-05-26
Data aktualizacji2017-09-20