Stypendyści Miasta Łodzi z Politechniki Łódzkiej

Przyznano stypendia naukowe Miasta Łodzi na rok akademicki 2011/2012 dla studentów i doktorantów uczelni z terenu Łodzi.
Jest to nowy program stypendialny. Stypendia są przyznane od listopada 2011 r. do lipca 2012 r. i mają zachęcić młodych zdolnych studentów do podejmowania nauki na kierunkach priorytetowych, kontynuowania nauki na studiach doktoranckich, a także prowadzenia badań w priorytetowych dla Łodzi dyscyplinach badań naukowych. W załączniku do regulaminu określono aż 31 priorytetowych kierunków.
Miło nam poinformować, że wśród 10 stypendystów aż 8 jest studentami Politechniki Łódzkiej. O stypendium mogli się ubiegać studentowi I roku studiów stacjonarnych, którzy byli finalistami lub laureatem ogólnopolskiego etapu olimpiady przedmiotowej oraz studenci I roku studiów doktoranckich ze szczególnymi osiągnięciami w pracy naukowej.
Tytuł Stypendysty Miasta Łodzi oraz stypendium otrzymali studenci PŁ:
-    Małgorzata Gałka – studentka I roku na kierunku „Gestion et Technology”, laureatka XXXIV Olimpiady Języka Francuskiego.
-    Łukasz Dykcik – student I roku na kierunku „Elektronika i Telekomunikacja”, finalista LX Olimpiady Fizycznej;
-    Aleksandra Walasik – studentka I roku na kierunku „Wzornictwo”, finalistka XXXV Olimpiady Artystycznej.
Tytuł Stypendysty Miasta Łodzi oraz stypendium otrzymali także doktoranci z PŁ:
-    Rafał Jachowicz – doktorant I roku informatyki na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki;
-    Justyna Dominiak – doktorantka I roku włókiennictwa na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów;
-    Eliza Tkacz – doktorantka I roku budowy i eksploatacji maszyn na Wydziale Mechanicznym;
-    Tadeusz Strózik – doktorant I roku chemii na Wydziale Chemicznym;
-    Konrad Barszcz – doktorant I roku chemii na Wydziale Chemicznym