Student-stypendysta Narodowego Centrum Nauki

Konkurs na stypendium naukowe Narodowego Centrum Nauki adresowany do osób studiujących na studiach drugiego stopnia w zakresie nauk społecznych

Nazwa stanowiska: student(ka)-stypendyst(k)a

Liczba stanowisk: 1

Nazwa jednostki: Wydział Zarządzania i Inżynierii Produkcji, Politechnika Łódzka

Miasto: Łódź

Link do strony www jednostki: https://wzip.p.lodz.pl/

Wymagania:

• osoba studiująca na studiach drugiego stopnia w zakresie nauk społecznych na terenie Polski;
  • zainteresowania naukowe w kierunku zarządzania, lub ekonomii i finansów;
  • sprawne posługiwanie się komputerem do zadań biurowych;
  • dyspozycyjność do pracy na terenie Łodzi;
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B2;
  • znajomość języka polskiego na poziomie C2;
  • wykształcenie wyższe (przynajmniej dyplom licencjata/inżyniera) w zakresie nauk społecznych lub inżynieryjno-technicznych;
  • zaliczenie wszystkich przedmiotów z poprzednich semestrów obecnych studiów.

Dodatkowym atutem będzie umiejętność programowania w językach wysokiego poziomu (np. Python, R) oraz aktywność naukowa i publikacyjna.

Opis zadań:

Współpraca z kierownikiem projektu w realizacji prac związanych z projektem NCN OPUS 18 nr 2019/35/B/HS4/03800 pt. „Ewolucja języka sprawozdawczości spółek giełdowych: analiza tekstu  z wykorzystaniem metod komputerowych”. Projekt obejmuje zbieranie i przetwarzanie danych tekstowych za pomocą metod korpusowych, oraz analizy statystyczne. Projektem kieruje dr hab. Karol M. Klimczak, profesor uczelni.

Zadania w projekcie będą wymagały nakładu 20 godzin tygodniowo.

Do zadań stypendysty/stypendystki będzie należało w szczególności:

• zbieranie danych, ich przygotowanie i weryfikacja;
  • wprowadzenie do korpusu sprawozdań finansowych;
  • oznaczanie dokumentów w korpusie,
  • wprowadzanie metadanych;
  • wykorzystanie infrastruktury CLARIN do analizy tekstów;
  • współpraca z zespołem projektu i współpracownikami z Politechniki Wrocławskiej;
  • przygotowanie tekstów i prezentacji.

Typ konkursu: NCN: OPUS 18

Grupa nauk: Nauki Społeczne

Termin składania ofert: 2020-10-31, godz. 23:59

Forma składania ofert: e-mail na adres karol.klimczak@p.lodz.pl

Warunki zatrudnienia:

• Stypendium w wysokości 2.000 zł/m-c przez okres 12 miesięcy od dnia 1.01.2021 zgodnie z Regulaminem przyznawania stypendiów naukowych NCN w projektach badawczych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki dostępnym na stronie https://ncn.gov.pl/sites/default/files/pliki/uchwaly-rady/2019/uchwala25_2019-zal1.pdf.
  • Praca w energicznym zespole na Wydziale Zarządzania i Inżynierii Produkcji Politechniki Łódzkiej.
  • Możliwość rozwinięcia umiejętności badawczych, publikowania i uczestniczenia w konferencjach naukowych.

Dodatkowe informacje:

Konkurs ma charakter otwarty.

Zgłoszenie na adres karol.klimczak@p.lodz.pl powinno zawierać:

a) list motywacyjny wyjaśniający: w jaki sposób kandydat spełnia wymagania, jak praca w projekcie wpisuje się w plany akademickie i zawodowe kandydata;

b) życiorys/CV, np. w formacie EuroPass;

c) wykaz osiągnięć wskazujący na: dorobek naukowy kandydata, nagrody, stypendia i doświadczenie w badaniach naukowych, kompetencje wymagane do realizacji projektu;

d) zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu przeprowadzenia konkursu: „Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 ze zm.), wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszej dokumentacji przez Politechnikę Łódzką, będącą Administratorem tych danych, dla celów postępowania konkursowego w ramach otwartego konkursu na stanowisko student(ka)/doktorant(ka)-stypendyst(k)a zaangażowanego do realizacji projektu NCN OPUS 18 nr 2019/35/B/HS4/03800 pt. „Ewolucja języka sprawozdawczości spółek giełdowych: analiza tekstu  z wykorzystaniem metod komputerowych” na Wydziale Zarządzania i Inżynierii Produkcji Politechniki Łódzkiej, ul. Piotrkowska 266, 90-361 Łódź. Oświadczam, że zostałem/am poinformowany/a o prawie wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie, co stanie się skuteczne od daty złożenia wycofania zgody.”

Zgłoszenia będą oceniane przez Komisję Stypendialną powołaną przez Dziekana. Po przeprowadzeniu wstępnej weryfikacji na podstawie przesłanych dokumentów, wybrani kandydaci mogą zostać zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną i poproszeni o dostarczenie dodatkowych dokumentów (odpis dyplomu, dokument potwierdzający status studenta/doktoranta w uczelni na terenie Polski).

Wyniki rekrutacji zostaną opublikowane na stronie internetowej Wydziału Zarządzania i Inżynierii Produkcji PŁ oraz przesłane drogą e-mailową kandydatom.

W przypadku rezygnacji osoby wybranej w konkursie z podpisania umowy stypendialnej, komisja wskaże następnego zwycięzcę według rankingu kandydatów.

W przypadku braku ofert spełniających wymagania konkurs zostanie ogłoszony ponownie.

Data dodania:2020-10-12
Filip Podgórski