Studenci i uczniowie pracują nad projektami zleconymi przez firmy

Zgodnie z załączonym harmonogramem dziś o godz. 14:30 drużyny biorące udział w IFE Competition rozpoczną pracę nad wylosowanymi tematami zaproponowanymi przez firmy. 10 drużyn złożonych ze studentów i uczniów będzie realizować projekty przez niemal  12 godzin. Zwycięzcy zostaną wyłonieni i nagrodzeni jutro, w sobotę 6 kwietnia. O 12:00 rozpoczną się prezentacje rozwiązań realnych problemów z dziedziny Comfort & Safety, a o 14:30 zostaną wręczone nagrody.

Nad czym pracują 7-osobowe zespoły?

Konkretne tematy związane z komfortem i bezpieczeństwem zostały zaproponowane przez firmy BSH, Accenture, Fujitsu, Hutchinson, Orange, Veolia i Air Liquide.

Między innymi uczestnicy konkursu mają

• zaproponować nową filozofię otwierania pralki i suszarki oraz usprawnienia w systemie zapełniania i rozładowania zmywarki,

• oczekiwany jest pomysł na  mobilny moduł składowania sprzętu, narzędzi itp. oraz

• projekty związane z miejscem pracy, jego optymalnym zagospodarowaniem, ergonomią i bezpieczeństwem.

• Dla pracowników często przemierzających długie odległości, by spotkać się z klientem ma powstać pomysł jak przenieść biuro do samochodu w trasie.

• Kolejne tematy dotyczą

• cyberbezpieczeństwa w galeriach handlowych, które odwiedza codziennie więcej osób niż lotniska,
  • domu przyszłości, a także
  • systemu, który pozwoliłby czuwać nad bezpieczeństwem najbliższych nam seniorów oraz reagować w sytuacji ewentualnego zagrożenia .

Data dodania:2019-04-05
Ewa Chojnacka