Studenci z PŁ pokazali nowy bolid

Zespól Iron Warriors z Politechniki Łódzkiej, rekordzista Polski w "jeździe na kropelkę", zaprezentował 12 stycznia (piątek) najnowszy BOLID ECO ARROW 3.0, którym planuje pobić nowy rekord (fotorelacja z wydarzenia).

Studenci-pasjonaci działają w ramach Koła Naukowego Miłośników Motoryzacji przy Instytucie Maszyn Przepływowych PŁ i cały czas pracują nad nowymi rozwiązaniami.  - W tym roku zbudowaliśmy nowy prototyp najekonomiczniejszego pojazdu w Polsce, którym planujemy przekroczyć barierę 1000km/1litr benzyny - mówi Katarzyna Smolska z Iron Warriors. - W 2018 roku wystartujemy w zawodach Shell Eco Marathon w Wielkiej Brytanii oraz Pisaralla pisimmälle w Finlandii.

Prezentację bolidu szerokiej publiczności, zaplanowano w rotundzie łódzkiej Manufaktury.  Studenci najpierw pokazali krótki film "Jak powstał Eco Arrow 3.0". Na premierze były też obecne inne Koła Naukowe ze swoimi studenckimi projektami, np. Lodz Solar Team z jedynym w Polsce autem zasilanym energią słoneczną, GUST z turbiną wiatrową oraz Formuła Student.

Dotychczasowy rekord  Polski Zespół Iron Warriors w "jeździe na kropelkę" wynosi 837 kilometrów na jednym litrze paliwa.

Data dodania:2018-01-11
Małgorzata Trocha
Na zdjęciu sponsorzy i studenci PŁ, uczestnicy premierowego pokazu bolidu. fot. Jacek Szabela