Studenci PŁ będą reprezentować Polskę na Imagine Cup 2018

Na zakończonych 12 kwietnia finałach krajowych konkursu Microsoft Imagine Cup 2018 zwyciężył zespół Wavy z PŁ. Zajął pierwsze miejsce w kategorii Big Data. Studenci Politechniki Łódzkiej będą reprezentować Polskę w finałach światowych, które odbędą się w lipcu w Seattle w Stanach Zjednoczonych.

Jeden z członków zespołu Wavy - Jakub Wujek otrzymał również nagrodę specjalną przyznawaną przez Instytut Wzronictwa Przemysłowego za najlepszy design, projekt interfejsu i wizualną prezentację produktu.

Lokalizator  nurków - urządzenie opracowane przez studentów PŁ.

Studenci Politechniki Łódzkiej opracowali lokalizator dla nurków rekreacyjnych, który monitoruje przebieg nurkowania zapewniając bezpieczeństwo. Dzięki systemowi Wavy nurek nigdy nie jest sam.

Na gali finałowej zespół reprezentowali: Jakub Wujek (Wydział FTIMS) i Damian Perydzeński (Wydział EEIA) z Politechniki Łódzkiej oraz Artur Seliga z Politechniki Warszawskiej (Wydział IcHiP). Skład zespołu uzupełniają: Michał Andrzejczak oraz Marcin Lenarczyk z Politechniki Łódzkiej (Wydział FTIMS). Mentorem zespołu jest dr inż. Jarosław Andrzejczak (Wydział FTIMS). W finałach Politechnikę Łódzką reprezentowały również zespoły: HomU w kategorii Mixed Reality oraz CrazyCodersPL w kategorii Smart City.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie http://wavydevice.com/

Data dodania:2018-04-13
Małgorzata Trocha
 Zespół Wavy z PŁ podczas konkursu Microsoft Imagine Cup 2018.