Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

Studenci i absolwenci PŁ wyremontowali dom dzieckaPo ponad 3 tygodniach prac, w poniedziałek, 28 sierpnia o godz. 14.00 odbędzie się spotkanie podsumowujące akcję Workcamp 2017. W tej edycji, dzięki wsparciu sponsorów oraz studentów PŁ, wyremontowano Dom Dziecka nr 11 przy ul Wólczańskiej 251 w Łodzi. Właśnie tam spotkają się podopieczni placówki, wszyscy zaangażowani w akcję, przedstawicie sponsorów, Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa oraz władz miasta.

Młoda Kadra Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa, której członkowie to studenci i absolwenci Politechniki Łódzkiej, trzeci rok z rzędu w czasie swojego urlopu wypoczynkowego lub wakacji, wyremontowała placówkę pożytku publicznego. Sami zebrali niezbędne środki do przeprowadzenia remontu. W sumie od fundatorów i sponsorów pozyskali około 30 tys. złotych, za które kupili materiały budowlane, wykończeniowe oraz meble. Politechnika Łódzka ponownie została partnerem Wokrcampu, m.in. zapewniając zakwaterowanie wolontariuszy w Osiedlu Akademickim.

 

Remont obejmował prace takie, jak szlifowanie i malowanie ścian na kolory, które dzieci same wybrały, wymianę wszystkich paneli podłogowych, położenie w pokoju dziennym płytek ściennych i podłogowych. Najtrudniejszym zadaniem było ocieplenie pokoju, w którym zimą temperatura spadała do 12 stopni.

 

Jak podkreśla Mateusz Dankowski, kierownik projektu, absolwent Politechniki Łódzkiej:

Podczas prac przewinęło się ponad 30 osób, które ochoczo zabrały się do pracy, bez względu na to, że niektórzy nie studiowali budownictwa ani żadnego kierunku związanego z branżą budowlaną. W miłej i przyjaznej atmosferze prace postępowały naprzód, mimo niespodziewanych problemów, które się pojawiły.

 

Pomimo zmęczenia, studenci deklarują, że od października rozpoczną przygotowania do Workcampu 2018 - będą poszukiwać nowej placówki czekającej na pomoc, by w czasie kolejnych wakacji przeprowadzić remont.

 

Na zdjęciu wolontariusze Workampu 2016


Data dodania:2017-08-25
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Ewa Chojnacka,
Zdjęcia

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE