Spotkanie dziesiąte – 16 października 2008 r.

Gościem pierwszego po wakacyjnej przerwie spotkania w naszym cyklu był Andrzej Sułek piastujący obecnie funkcję dyrektora naczelnego i artystycznego Filharmonii Łódzkiej. Absolwent warszawskiej Akademii Muzycznej. Przez lata  współpracował z prasą muzyczną, od 1995 r. związany był z programem II Polskiego Radia.
Zrealizował także film dokumentalny o światowej sławy tenorze Luciano Pavarottim dla TVP 2. Był to film szczególny – pokazywał koncert w warszawskiej sali kongresowej ale jakby od drugiej strony. Z powodu absolutnego zakazu filmowania wewnątrz sali i niemożności przeprowadzenia wywiadu z artystą autor skupił się na widzach – ich , rekacjach opiniach, muzycznej wrażliwości i odbiorze koncertu. Efekt był dość zaskakujący i bardzo ciekawy.
Gość opowiadał także o swoich pomysłach na promocję filharmonii łódzkiej w kraju i za granicą i nowościach repertuarowych. Przybliżył też kulisy chyba największego i najbardziej spektakularnego z przedsięwzięć filharmonii ostatnich lat: transmisji na żywo koncertów ze słynnej, nowojorskiej Metropolitan Opera. Cieszą się one wielką popularnością wśród łódzkich melomanów.

Data dodania:2008-10-27
Filip Podgórski