Ruszyły konkursy ETIUDA 6, SONATINA 2 i UWERTURA 2

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło konkursy ETIUDA 6, SONATINA 2 oraz UWERTURA 2. Wnioski o finansowanie można składać do 15 marca 2018 r.

Główne założenia konkursów:

• ETIUDA 6 – konkurs na stypendia doktorskie skierowany do osób rozpoczynających karierę naukową, nieposiadających stopnia naukowego doktora, które wykazują się sukcesami w dotychczasowej działalności naukowej i mają wszczęty przewód doktorski w polskiej jednostce naukowej lub będą miały wszczęty przewód doktorski w polskiej jednostce naukowej do 30 czerwca 2018 r. Budżet konkursu wynosi 15 mln zł.

• SONATINA 2 – konkurs na projekty badawcze, realizowane przez osoby posiadające stopień naukowy doktora uzyskany w okresie do 3 lat przed rokiem wystąpienia z wnioskiem lub którym stopień naukowy doktora zostanie nadany do 30 czerwca 2018 r. Budżet konkursu wynosi 30 mln zł.

• UWERTURA 2 – konkurs na staże w zagranicznych zespołach naukowych realizujących granty ERC, dla osób posiadających co najmniej stopień naukowy doktora, planujących wystąpienie o finansowanie projektów badawczych przez Europejską Radę ds. Badań Naukowych (European Research Council, ERC). Budżet konkursu wynosi 2 mln zł.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej.

Wnioski należy składać w wersji elektronicznej za pośrednictwem strony internetowej

Źródło: NCN

Data dodania:2018-01-05